Hirudoid żel 0.3g/25000 E/ 40 g

Kod produktu: 3355
Ocena: 0

Żel do miejscowego stosowania przy problemach z żylakami nóg.

Producent: STADA
Cena: 17,90 zł 17.90
quantity szt.

Opis

Postać

żel

Opakowanie

Tubka 40g

Skład

100 g żelu zawiera: polisiarczan mukopolisacharydowy 0,3 g odpowiada 25000 j. substancje pomocnicze: sodu wodorotlenek, olej aromatyczny, glikol propylenowy, karbomery, alkohol izopropylowy, woda oczyszczona.

Wskazania

Polisiarczan mukopolisacharydowy należy do grupy leków stosowanych miejscowo w przypadku, tępych urazów z krwiakami lub bez nich. Leczy również zapalenie żył powierzchniowych, których nie można leczyć opatrunkiem uciskowym. Zalecany do leczenia żylaków oraz stanów zapalnych żył.Preparat zapobiega powstawaniu zakrzepów powierzchownych, pobudza ich wchłanianie oraz wykazuje miejscowe działanie przeciwzapalne, a także przyspiesza wchłanianie krwiaków i obrzęków.

Dawkowanie

Preparat jest lekiem do stosowania miejscowego na skórę. Należy nakładać 2 do 3 razy dziennie miejsca zmienione chorobowo, jeżeli zachodzi potrzeba częściej. W zależności od wielkości leczonej powierzchni zwykle wystarcza od 3 do 5 cm maści. W przypadku tępych urazów leczenie trwa zwykle do 10 dni, a w przypadku zapalenia żył powierzchniowych od 1 do 2 tygodni.

Przeciwwskazania:

Nadwrażliwość na składniki preparatu i nie nakładać na otwarte rany i uszkodzoną skórę.

Działania niepożądane:

Bardzo rzadko mogą wystąpić reakcje nadwrażliwości, takie jak zaczerwienienie skóry, które zwykle ustępuje szybko po zaprzestaniu stosowania preparatu. 4-hydroksybenzoesan metylu i propylu mogą powodować reakcje alergiczne.

Uwagi:

Lek można stosować w okresie ciąży i karmienia piersią. Przed zastosowaniem należy poradzić się lekarza.

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl