[x]
[x]

IBUPROFEN MAX 400mg x 20tabl. PolfaŁódź

Kod produktu: 38913
Ocena: 0 (Ilość ocen: 0)

Lek o zawartości ibuprofenu (400mg) działający przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwgorączkowo.

Producent: BIO PROFIL
Cena: 7,52 zł 7.52
Produkt czasowo niedostępny
quantity szt.

Opis

Postać

Tabletki

Opakowanie

20 tabletek, ulotka

Skład

Zawartość 1 tabletki: 400mg ibuprofenu

Substancje pomocnicze: celuloza mikrokrystaliczna, laktoza jednowodna, skrobia kukurydziana, kroskarmeloza sodowa, powidon K30, talk, dimetykon, krzemionka koloidalna bezwodna

Otoczka tabletki: talk hypromeloza, tytanu dwutlenek (E 171), makrogol 6000, czerwień koszenilowa (E 124), azorubina (E122), dimetykon

Działanie

Działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwgorączkowo.

Wskazania

  • Bóle różnego pochodzenia o słabym lub umiarkowanym nasileniu (bóle głowy, m. in. ból napięciowy, migrena, bóle zębów, nerwobóle, bóle mięśniowe, stawowe, kostne, bóle towarzyszące grypie i przeziębieniu).
  • Gorączka różnego pochodzenia (w przebiegu grypy, przeziębienia lub innych chorób zakaźnych)
  • Bolesne miesiączkowanie

Sposób użycia

Dorośli i młodzież ( powyżej 12 lat) o masie ciała 40kg i więcej - 1 dawka początkowa 400mg (1 tabletka). W razie potrzeby można przyjąć kolejną dawkę 400mg co 4-6 godzin. Odstęp pomiędzy kolejnymi dawkami powinien być ustalony odpowiednio do występujących objawów i przy uwzględnieniu maksymalnej zalecanej dawki dobowej. Nie powinien być krótszy niż 6 godzin. Maksymalna dawka na dobę wynosi 1200mg ibuprofenu (3 tabletki).

Dawkowanie w przypadku migrenowego bólu głowy - 1 tabletka w dawce pojedynczej, w razie potrzeby kolejna dawka co 4-6 godzin. Maksymalna dawka na dobę wynosi 1200mg ibuprofenu (3 tabletki). Przyjmowanie leku należy ograniczyć do maksymalnie 2-3 dni w tygodniu.

Nie stosować u pacjentów poniżej 12 lat i osób o wadze poniżej 40kg, osoby powyżej 65 lat powinny skonsultować się z lekarzem co do stosowania leku, osoby z zaburzeniem czynności nerek i wątroby powinny skonsultować się z lekarzem co do stosowania leku.

Ostrzeżenia

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników

Dla poznania dokładniejszych informacji o postępowaniu z lek i przeciwwskazań należy zapoznać się z treścią ulotki.

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl