Ibalgin Sport (Ibu-Hepa) krem 50g

Kod produktu: 13323
Ocena: 0 (Ilość ocen: 0)

Preparat działa przeciwbólowo, przeciwzakrzepowo

Producent: ZENTIVA
Cena: 16,08 zł 16.08
Produkt czasowo niedostępny
quantity szt.

Opis

Producent:

ZENTIVA

Postać:

Krem

Opakowanie:

Tubka 50 g

Skład:

Ibuprofen (Ibuprofenum) 50 mg (5%), heparynoid (Heparynoidum) 200 j.m. oraz substancje pomocnicze: triglicerydy średniołańcuchowe nasycone, makrogolu eter stearylowy, makrogolu eter stearylowy, hydroksyetyloceluloza, kwas stearynowy, alkohol cetylostearylowy, hydroksybenzoesan metylu, hydroksybenzoesan propylu, glikol propylenowy, woda oczyszczona

Działanie:

Preparat w kremie do stosowania miejscowego. Ibuprofen należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych o działaniu przeciwzapalnym i przeciwbólowym. Mechanizm działania przeciwzapalnego polega na hamowaniu aktywności cyklooksygenazy - enzymu aktywującego jeden ze szlaków przemian kwasu arachidonowego, co prowadzi do zahamowania syntezy prostaglandyn. Zastosowany miejscowo na skórę łagodzi ból, zmniejsza obrzęk, zmniejsza odczyn zapalny. Heparynoid działa przeciwzakrzepowo, przeciwwysiękowo i słabo przeciwzapalnie, przyspiesza wchłanianie krwiaków i obrzęków.

Wskazania:

Zalecany w leczenia urazów, przeznaczony szczególnie dla osób aktywnie spędzających czas i uprawiających sport, a tym samym w większym stopniu narażonych na urazy i kontuzje. Ibalgin Sport może być stosowany przez osoby dorosłe i młodzież powyżej 12 roku życia w leczeniu zapalenia stawów, zapalenia ścięgien, zapalenia mięśni i powięzi oraz miejscowym leczeniu chorób reumatoidalnych. Jest skuteczny w leczeniu pourazowym i leczeniu kontuzji odniesionych po uprawianiu sportu obrzęki, stłuczenia, krwiaki pourazowe, urazy stawów, uszkodzenia tkanek okołostawowych. Może być również stosowany przy bólach związanych z chorobą zwyrodnieniową stawów i kręgosłupa. A także jako środek pomocniczy w zakrzepowym zapaleniu żył powierzchownych, zapaleniu wędrującym żył, zapaleniu żylaków.

Przeciwwskazania:

Preparat nie może być stosowany w przypadku występowania nadwrażliwości na ibuprofen lub na heparynoid lub składniki podłoża kremu. Nie wolno stosować u pacjentów, u których po zastosowaniu kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych występowały napady astmy, pokrzywka lub alergiczny nieżyt nosa. Leku nie należy stosować na: otwarte rany, powierzchnię skóry zmienioną dermatologicznie, błony śluzowe i do oczu, duże powierzchnie ciała z towarzyszącym zwiększonym wynikiem OB. Nie zaleca się stosowania preparatu Ibalgin Sport w ostatnich trzech miesiącach ciąży.

Sposób użycia:

Dorośli, młodzież od 12 lat:

  • 2 do 3 razy na dobę, co 4 do 5 godzin, warstwę kremu o grubości 1 mm należy rozprowadzić na chorej powierzchni i otaczającej okolicy, a następnie delikatnie wetrzeć
  • w przypadku schorzeń żył na chore miejsce może zostać zastosowany na noc opatrunek uciskowy
  • w przypadku rozległych i bolesnych krwiaków na początku leczenia zaleca się zastosowanie opatrunku okluzyjnego, najlepiej w ciągu nocy
  • przy silnych dolegliwościach bólowych można dodać ibuprofen w tabletkach
  • dzieci w wieku od 3 lat do 12 lat - tylko według zaleceń lekarza.

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl