Iberogast płyn doustny 20 ml

Kod produktu: 13691
Ocena: 0 (Ilość ocen: 0)

Płyn roślinny stosowany w zaburzeniach żołądkowo-jelitowych

Producent: STEIGERWALD
Cena: 17,71 zł 17.71
quantity szt.

Opis

Producent:

STEIGERWALD

Postać

Krople

Opakowanie

Buteleczka 30ml

Skład

100ml płynu zawiera: Alkoholowy wyciąg ze świeżej rośliny Iberis amara (etanol 50%) 15ml, Angelicae radicis extractum 10ml, Carvi fructus extractum 10ml, Sylibi mariani fructus extractum 10ml, Melissae folii extractum 10ml, Menthae piperitae folii extractum 5ml, Chelidoni herbae extractum 10ml, Liquiritiae radicis extractum 10ml. Ekstrahentem stosowanym do otrzymania wszystkich wyciągów jest etanol 30%. Lek zawiera 31 vol.% alkoholu.

Działanie

Składniki leku Iberogast to dziewięć specjalnie pozyskiwanych i oczyszczanych wyciągów roślinnych.Preparat stosuje się w chorobach żołądka i jelit związanych z zaburzeniami w ruchach perystaltycznych i w wydzielaniu soków trawiennych. Preparat wskazany jest w skurczach żołądka i jelit, zespole jelita drażliwego, podrażnieniu żołądka, stanach zapalnych błony śluzowej żołądka. Iberogast jest lekiem roślinnym do stosowania w zaburzeniach żołądkowo-jelitowych.Płynna formła sprzyja szybkiemu działaniu kropli. Zmniejsza uczucie pełności, wzdęcia, osłabia skurcze żołądka i jelit. Iberogast wykazuje właściwości przeciwzapalne, wiatropędne, przeciwutleniające i przeciwbakteryjne. Preparat ten zwiększa ilość chroniących błonę śluzową prostaglandyn i mucyny, obniża stężenie niszczących błonę śluzową leukotrienów. Hamuje wydzielanie soku żołądkowego przez komórki okładzinowe żołądka.

Sposób stosowania

Jeżeli lekarz nie zaleci inaczej Iberogast przyjmuje się w małej ilości płynu przed/lub w czasie posiłków. Dorośli i młodzież powyżej 12 roku życia: 3 razy dziennie po 20 kropli. Dzieci od 6 do 12 lat: 3 razy dziennie po 15 kropli.

Skutki uboczne:

W bardzo rzadkich przypadkach mogą pojawić się reakcje nadwrażliwości, takie jak np. wysypka, świąd, duszność. W przypadku wystąpienia innych, niewymienionych objawów niepożądanych, należy również poinformować o nich lekarza.

Dane techniczne

Wiek powyżej 6 roku życia
Płeć płeć nie ma znaczenia
Wielkośc opakowania dawka njednorazowa
Postać płyn

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl