Ibufen mini Junior 100mg kapsułki miękkie 15szt.

Kod produktu: 33827
Ocena: 0

Lek na gorączkę i stany zapalne dla dzieci powyżej 4 roku życia

Producent: POLPHARMA
Cena: 10,54 zł 10.54
quantity szt.

Opis

Postać

Kapsułki miękkie

Opakowanie

1 op. 15 kapsułek

Dawka

100mg

Skład

1 kapsułka zawiera: 100mg ibuprofenu oraz substancje pomocnicze.

Działanie

Lek w postaci małych żelowych kapsułek dla dzieci od 4 roku życia , które nie tolerują plynów. Działa przeciwzapalnie, przeciwgoraczkowo i przeciwbólowo. Łagodzi bóle różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego: bóle głowy (również migrenowe); bóle zębów; bóle mięśniowe, stawowe i kostne; bóle po urazach; nerwobóle; bóle towarzyszące przeziębieniu i grypie; bóle uszu występujące w stanach zapalnych ucha środkowego. Stany gorączkowe różnego pochodzenia (między innymi w przebiegu grypy, przeziębienia lub innych chorób zakaźnych).

Wskazania

Przeznaczony dla dzieci w wieku od 4 do 12 lat o wadze od 16 do 40 kilogramów w bólach mięśni, głowy, stawów, zęba, gorączce związanej z przeziębieniem lub grypą.

Sposób użycia

Lek przeznaczony jest do stosowania u dzieci od 4 do 12 lat o wadze od 16 do 40 kilogramów. Stosowanie leku Ibufen mini Junior u dzieci w wieku poniżej 4 lat lub o masie ciała poniżej 16 kilogramów jest przeciwwskazane. Lek należy stosować doustnie. Dzieci - maksymalna dawka dobowa ibuprofenu wynosi 20 - 30 mg na kg mc., podzielona na 3 do 4 pojedynczych dawek. Nie należy przekraczać maksymalnej dawki dobowej.

Dzieci od 4 do 5 lat (16 - 19 kg): dawka początkowa 1 kapsułka. Potem, w razie potrzeby 1 kapsułka co 6 godzin. Maksymalna dawka dobowa wynosi 4 kapsułki (400 mg ibuprofenu). Dzieci od 6 do 9 lat (20 - 29 kg): dawka początkowa 1 - 2 kapsułki. Potem, w razie potrzeby 1 - 2 kapsułki co 8 godzin. Maksymalna dawka dobowa wynosi 6 kapsułek (600 mg ibuprofenu). Dzieci od 10 do 12 lat (30 - 39 kg): dawka początkowa 1 - 2 kapsułki. Potem, w razie potrzeby 1 - 2 kapsułki co 6 godzin. Maksymalna dawka dobowa wynosi 8 kapsułek (800 mg ibuprofenu). Minimalna przerwa pomiędzy kolejnymi dawkami wynosi 6 godzin.

Lek stosuje się podczas lub po posiłkach. Kapsułki należy połknąć w całości, popijając szklanką wody. Kapsułek nie należy żuć ani ssać, ani rozgryzać. Lek przeznaczony do doraźnego stosowania. Jeśli zachodzi konieczność stosowania tego leku dłużej niż przez 3 dni lub objawy nasilą się, należy skonsultować się z lekarzem.

Przeciwwskazania:

Jeśli pacjent ma lub miał w przeszłości duszność, astmę, nieżyt nosa, obrzęk lub pokrzywkę po przyjęciu kwasu acetylosalicylowego lub innych podobnych leków przeciwbólowych (NLPZ); jeśli pacjenta ma owrzodzenie żołądka lub krwawienie z żołądka (lub miał dwa lub więcej takich epizodów w przeszłości); jeśli pacjent ma lub miał w przeszłości krwawienie lub perforację przewodu pokarmowego, związane z wcześniejszym przyjmowaniem leków z grupy NLPZ; jeśli pacjent ma ciężką niewydolność wątroby, nerek lub serca; u dzieci w wieku poniżej 4 lat lub o masie ciała poniżej 16 kilogramów; jeśli pacjent ma krwawienie z naczyń mózgowych lub inne czynne krwawienie; jeśli pacjent ma zaburzenia krzepnięcia krwi; jeśli pacjent jest ciężko odwodniony (w wyniku wymiotów, biegunki lub niewystarczającego spożycia płynów). Ibuprofen jest przeciwwskazany w trzecim trymestrze ciąży (patrz punkt „Ciąża, karmienie piersią i wpływ na płodność”).

Ostrzeżenie. Przed rozpoczęciem przyjmowania leku Ibufen mini Junior należy omówić to z lekarzem lub farmaceutą.

Dane techniczne

Wiek powyżej 3 roku życia
Płeć płeć nie ma znaczenia
Wielkośc opakowania dawka njednorazowa
Postać kapsułki

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl