Ibuprex 200mg tabletki powlekane x 10 szt.

Kod produktu: 41751
Ocena: 0

Ibuprex to lek przeciwbólowy, przeciwgorączkowy, przeciwzapalny, zawierający substancję czynną Ibuprofen. Ibuprex zmniejsza gorączkę i działa przeciwbólowo.

Producent: OLIMP
Cena: 5,43 zł 5.43
quantity szt.

Opis

Postać

Tabletki powlekane

Opakowanie

10 szt.

Skład

Substancją czynną leku jest ibuprofen. Każda tabletka zawiera 200 mg ibuprofenu.

Pozostałe składniki (substancje pomocnicze) to: rdzeń tabletki (celuloza mikrokrystaliczna, hypromeloza 5 cP, kroskarmeloza sodowa, krzemionka koloidalna bezwodna, woda oczyszczona, makrogol 6000, sodu stearylofumaran), otoczka Opadry 200 White (alkohol poliwinylowy, tytanu dwutlenek (E 171), talk, makrogol 3350, kwasu metakrylowego i etylu akrylanu kopolimer (1:1), sodu węglan).

Działanie

Ibuprex to lek przeciwbólowy, przeciwgorączkowy, przeciwzapalny, zawierający substancję czynną Ibuprofen, należący do grupy leków nazwanych niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi (NLZP). Ibuprofen zmniejsza gorączkę i działa przeciwbólowo.

Ibuprex wskazany jest do stosowania w objawowym leczeniu bólu o nasileniu łagodnym, do umiarkowanego, m.in.: bólu głowy, migreny, bolesnego miesiączkowania, bólu kostnego, mięśniowego i stawowego (także w wyniku urazów), bólu zębów, bólu okolicy lędźwiowo-krzyżowej oraz leczenia gorączki m.in. w przebiegu zakażeń górnych dróg oddechowych, przeziębienia i grypy lub innych chorób zakaźnych.

Wskazania

Objawowe leczenie bólu o nasileniu łagodnym do umiarkowanego m.in.: bólu głowy, migreny, bolesnego miesiączkowania, bólu kostnego, mięśniowego i stawowego (także w wyniku urazów), bólu zębów, bólu okolicy lędźwiowo-krzyżowej.

Leczenie gorączki m.in. w przebiegu zakażeń górnych dróg oddechowych, przeziębienia i grypy lub innych chorób zakaźnych.

Sposób użycia

Działania niepożądane można ograniczyć, stosując najmniejszą skuteczną dawkę przez najkrótszy okres konieczny do złagodzenia objawów (patrz punkt 4.4).

Produktu ze względów bezpieczeństwa stosowania i z uwagi na konieczność właściwej diagnostyki przyczyny utrzymującego się bólu lub gorączki nie należy podawać powyżej 3 dni w leczeniu gorączki i 4 dni w leczeniu bólu bez konsultacji z lekarzem.

Leczenie gorączki i bólu o nasileniu łagodnym do umiarkowanego w tym bólu głowy typu napięciowego, migreny, bólu zębów, bólu kości, mięśni i stawów

  • Dorośli, osoby w podeszłym wieku, młodzież (w wieku powyżej 12 lat): 200 - 400 mg do 3 - 4 razy na dobę w odstępach co 4 - 6 godzin. Nie należy przekraczać dawki 1200 mg na dobę.
  • Dzieci w wieku 6-12 lat (o masie ciała powyżej 20 kg): 200 mg do trzech razy na dobę z zachowaniem odstępu 6 - 8 h między dawkami. W przypadku starszych dzieci (w wieku od 10 lat, o masie ciała powyżej 30 kg) można rozważyć zwiększenie dawki do 800 mg (200 mg cztery razy na dobę). Nie należy przekraczać dawki odpowiednio 600 i 800 mg na dobę.

Bolesne miesiączkowanie

  • 200 - 400 mg w zależności od potrzeb 1-3 razy na dobę z zachowaniem odstępu miedzy dawkami 4 – 6 godzin. Nie należy przekraczać dawki 1200 mg na dobę.

Tabletki należy popić szklanką wody.

Przechowywanie

przechowywać w suchych pomieszczeniach, w temperaturze pokojowej, w szczelnie zamkniętych opakowaniach. Przechowywać w sposób niedostępny dla małych dzieci.

Uwagi

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl