Infectvagin globulki dopochwowe x 10 szt.

Kod produktu: 42296
Ocena: 0

Globulki dopochwowe przeznaczone do pomocniczego leczenia chorób zapalnych pochwy o różnej etiologii, w tym bakteryjnych, grzybiczych i mieszanych.

Producent: VERCO
Cena: 26,60 zł 26.60
quantity szt.

Opis

Postać

Globulki dopochwowe

Opakowanie

10 szt.

Skład

Jedna globulka zawiera: Hydrolizat kolagenu, glikolowy ekstrakt ze skrzypu polnego, poliheksametylen biguanidu (polihejsanid, PHMB), kwas mlekowy, woda oczyszczona.

Działanie

Globulki dopochwowe przeznaczone do pomocniczego leczenia chorób zapalnych pochwy o różnej etiologii, w tym bakteryjnych, grzybiczych i mieszanych.

Wskazania

Leczenie pomocnicze chorób zapalnych pochwy o różnej etiologii, w tym bakteryjnych, grzybiczych i mieszanych, astrofii i dystrofii pochwy oraz zapalenia szyjki macicy i ektopii szyjki macicy (nadżerki). Ze względu na właściwości wiązania cząsteczek wody globulki Infectvagin zalecane są po leczeniu metodami fizycznymi (elektrokoagulacja, laseroterapia, kieroterapia) lub w przypadku występowania suchości pochwy w okresie pomenopauzalnym, również przy występowaniu krwawień. Globulki Infectvagin zawierają hydrolizat kolagenu i wyciąg ze skprzypu polnego, dzięki czemu sprzyjają procesom gojeia i reepitalizacji (odbudowy) nabłonka, natomiast PHMB oraz kwas mlekowy przywracają fizjologiczne pH, zapobiegając namnażaniu się drobnoustrojów chorobotwórczych.

Sposób użycia

Przed użyciem i po użyciu globulek należy dokładnie umyć dłonie. Globulkę należy aplikować wieczorem przed snem. Wyciągnąć globulkę z blistra, oddzielić dwa końce opakowania, wyciągnąć globulkę i włożyć ją głęboko do pochwy.

Ostrzeżenia

Wszystkie czynności należy przeprowadzić ostrożnie, aby nie zgnieść globulki. Globulki o nadmiernie miękkiej konsystencji, wynikającej z ekspozycji na ciepło, nie tracą swoich właściwości. W celu przywrócenia pożądanej konsystencji zaleca się włożyć globulkę do lodówki na tak długo jak to konieczne.

Produkt należy stosować dopochwowo. W testach klinicznych wykazano, że nie ma on wlaściwości uczulających. W przypadku wystąpienia niepożądanych reakcji, należy zaprzestać stosowania produktu i skonsultować się z lekarzem.

Poliheksametylen biguanidu (poliheksanid, PHMB) jest uznawany za rzadki alergen, częstość występowania uczulenia wynosi 0,5% w populacji niewyselekcjonowanej. Jeśli wystąpią reakcje wskazujące na kontaktowe alergiczne zapalenie skóry należy przerwać stosowanie globulek i skonsultować się z lekarzem.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki produktu. Stosowanie produktu w czasie ciąży lub przez dłuższy okres musi odbywać się pod kontrolą lekarza. Nie stosować produktu, jeśli występuje nadwrażliwość na poliheksametylen giguanidu lub inne substancje o podobnej budowie.

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl