Innofer baby zawesina 50ml

Kod produktu: 36136
Ocena: 5

Preparat na niedokrwistość i niedobór żelaza dla niemowląt i dzieci

Producent: SMART FARMA
Cena: 39,35 zł 39.35
quantity szt.

Opis

Postać

Zawiesina

Opakowanie

Butelka 50ml

Skład

Olej roślinny MCT (średniołańcuchowe trójglicerydy), żelazo elementarne.

Działanie

Innofer baby jest wskazany do postępowania dietetycznego w anemii, w celu zapobiegania niedoborowi żelaza i niedokrwistości z niedoboru żelaza. Preparat zawiera żelazo elementarne, które: posiada status bezpieczeństwa GRAS (ang. Generally Recognized As Safe), nadawany przez Amerykański Departament Zdrowia; oznaczający, że substancja, na podstawie wielu badań, została uznana generalnie za bezpieczną; według badań przeprowadzanych również na niemowlętach i dzieciach, nie wywołuje działań niepożądanych, takich jak zaparcia, biegunki czy bóle brzucha. Ponadto nie utlenia się w jamie ustnej, dzięki czemu nie zabarwia zębów i nie ma metalicznego posmaku; jest na zerowym stopniu utlenienia i utlenia się w żołądku pod wpływem działania kwasu solnego do łatwo przyswajalnych jonów dwuwartościowych. Przekształcenie do formy jonowej jest rozłożone w czasie i przebiega w sposób łagodny nie powodując powstania nadmiaru jonów podrażniających śluzówkę; ma bardzo wysoką biodostępność na poziomie 69%, co w połączeniu z precyzją dawkowania gwarantuje, że zostanie wchłonięte i nie spowoduje powstania groźnego nadmiaru wolnych jonów.

Żelazo elementarne będące głównym składnikiem produktu charakteryzuje się bardzo wysoką zawartością żelaza przekraczającą 98%, posiada bardzo wysoką biodostępność na poziomie 69% skutecznych dawek , jest 30-150 razy bezpieczniejsze w porównaniu do rozpuszczalnych soli żelaza, jest lepiej tolerowane niż sole żelaza (nie wywołuje bólów brzucha, biegunek, zaparć), ulega transformacji do postaci zjonizowanej w przewodzie pokarmowym, pod wpływem soku żołądkowego, nie powodując efektu przebarwiania zębów ani metalicznego posmaku w ustach.

Wskazania

W celu zapobiegania niedoborowi żelaza i niedokrwistości z niedoboru żelaza (anemii). Przeznaczony dla noworodków i niemowląt, w szczególności wcześniaków z niską masą urodzeniową oraz dzieci.

Sposób użycia

Dawkowanie i długość stosowania uzależnione są od stopnia niedoboru żelaza i powinny odbywać się według zaleceń lekarza i pod jego nadzorem.

Przed użyciem, w celu uzyskania jednorodnej zawiesiny, produkt należy dokładnie wymieszać. W tym celu należy energicznie wstrząsać butelką nie krócej niż 30 sekund do uzyskania ciemnej barwy. Zaleca się wstrząsnąć intensywnie butelką przed każdorazowym pobraniem dawki nawet jeżeli podawanie odbywa się w ciągu 3 minut od uzyskania jednorodnej zawiesiny. Odmierzoną dawkę należy podać zaraz po przygotowaniu bezpośrednio do jamy ustnej. 0,1ml = 1mg żelaza 1ml = 10mg żelaza

Przeciwwskazania:

Nie należy stosować w przypadku nadwrażliwości na jakikolwiek składnik produktu. Nie jest przeznaczony do stosowania pozajelitowego.

Dane techniczne

Wiek powyżej 1 miesiąca życia
Płeć płeć nie ma znaczenia
Wielkośc opakowania dawka njednorazowa
Postać zawiesina

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl