Innofer zawiesina 100 ml

Kod produktu: 36422
Ocena: 0 (Ilość ocen: 0)

Preparat na anemię i niedokrwistość spowodowaną niedoborem żelaza

Producent: SMART FARMA
Cena: 30,70 zł 30.70
quantity szt.

Opis

Postać

Zawiesina

Opakowanie

Butelka 100ml

Skład

Olej roślinny, MCT (średniołańcuchowe trójglicerydy), żelazo elementarne, aromat naturalny.

100ml produktu zawiera: - wartość energetyczna: 3346kJ/793kcal; - tłuszcz 95,5mg, w tym kwasy tłuszczowe nasycone 95,5g, kwasy tłuszczowe jednonienasycone <0,1g, kwasy tłuszczowe wielonienasycone 0g; węglowodany 0g, w tym cukry 0g; białko 0g, sól <0,01g, - żelazo: 2000mg (14286%)*.

1ml produktu zawiera: - wartość energetyczna: 33,5kJ/7,9kcal; - tłuszcz 0,96mg, w tym kwasy tłuszczowe nasycone 0,96g, kwasy tłuszczowe jednonienasycone <0,1g, kwasy tłuszczowe wielonienasycone 0g; węglowodany 0g, w tym cukry 0g; białko 0g, sól <0,01g, - żelazo: 20mg (142,8%)*. *RWS - Referencyjna Wartość Spożycia.

Nie zawiera substancji konserwujących, barwników i substancji słodzących.

Działanie

Innofer zawiera żelazo elementarne, które charakteryzuje się wysoką zawartością żelaza przekraczająca 98%. Posiada bardzo wysoką biodostępność na poziomie 69%. Posiada certyfikat bezpieczeństwa GRAS (Generally Recognised As Safe). Umożliwa precyzyjne i łatwe dawkowanie żelaza (0,1ml = 2mg żelaza).

Wskazania

Innofer przeznaczony jest dla niemowląt, dzieci i dorosłych, w tym kobiet w ciąży, do postępowania dietetycznego w celu zapobiegania niedoborowi żelaza i niedokrwistości z niedoboru żelaza (anemii).

Sposób użycia

Dawkowanie i długość stosowania uzależnione są od stopnia niedoboru żelaza i powinny odbywać się według zaleceń lekarza i pod jego nadzorem. Przed użyciem, w celu uzyskania jednorodnej zawiesiny, produkt należy dokładnie wymieszać. W tym celu nalezy energicznie wstrząsnąc butelką nie krócej niż 30 sekund. Badania trwałości zawiesiny wykazały, że po zalecanym czasie mieszania zawiesina jest jednorodna (gotowa do podania) przez co najmniej 3 minuty. jeżeli w czasie 3 minut od momentu zakończenia mieszania nie zostanie pobrana odpowiednia dawka, produkt należy ponownie dokładnie wymieszać. Opakowanie zaopatrzone jest w strzykawkę dozującą, która pozwala na odmierzanie właściwej porcji do spożycia (0,1ml = 2mg żelaza).

Uwaga

Produkt przyjmowany pod nadzorem lekarza.Może stanowić zagrożenie dla zdrowia, jeśli spożywany jest przez osoby, u których nie stwierdzono wskazań lekarskich do jego podawania, nie jest przeznaczony do stosowania pozajelitowego, nie zawiera substancji konserwujących, aromatów, barwników i substancji słodzących, nie zawiera białek mleka, laktozy, glutenu i może być podawany osobom, które nie tolerują tych składników, nie należy stosować w przypadku nadwrażliwości na jakikolwiek składnik produktu.

Dane techniczne

Ostrzeżenia można stosować w ciąży i podczas karmienia
Płeć płeć nie ma znaczenia
Wielkośc opakowania dawka njednorazowa
Postać zawiesina

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl