Isla Medic acute pastylki miodowo-cytrusowe x 20 szt.

Kod produktu: 42627
Ocena: 0

Pastylki o smaku miodowo-cytrynowym przeznaczona na dolegliwości związane z gardłem i przeziębieniem.

Producent: ENGELHARD
Cena: 17,11 zł 17.11
quantity szt.

Opis

Postać

Pastylki

Opakowanie

20 szt.

Skład

Pastylki zawierają wodny wyciąg z płucnicy islandzkiej (0,4-0,8:1), karbomer, gumę ksantanową, hialuronian sodu.

Guma arabska, sorbitol, maltitol, bezwodny kwas cytrynowy, acesulfam K, olejek cytrynowy, olejek pomarańczowy, substancje aromatyczne, ekstrakt z roślin barwiących (jabłko, szafran,cytrus), trójglicerydy średniołańcuchowe, woda oczyszczona.

1 pastylka zawiera zamiennik cukru: sorbitol (0,11g) i maltitol (0,92g) = 0,09 jednostki chlebowej.

Działanie

Pastylki Isla medic acute zawierają hydrożelowy kompleks zawierający karbomer i gumę ksantanową oraz kwas hialuronowy, które tworzą na śluzówce warstwę ochronną. Dodatkowo, kwas hialuronowy obecny w produkcie tworzy na powierzchni błon śluzowych wilgotną powłokę. Podczas ssania pastylki, uwalniany jest wyciąg z płucnicy islandzkiej, który pokrywa okolice jamy ustnej i gardła, łagodząc podrażnienia.

Pobudza to wydzielanie śliny, dzięki czemu błona śluzowa ma możliwość zregenerowania się, a najczęstsze objawy towarzyszące przeziębieniu i podrażnieniom gardła np. drapanie w gardle i chrypka, suchość błony śluzowej oraz związany z nimi ból gardła i trudność w przełykaniu szybko ustępują.

Wskazania

Łagodzenie dolegliwości związanych z przeziębieniem i bólem gardła, takich jak drapanie lub chrypka.

Sposób użycia

Dorośli i dzieci powyżej 6. roku życia: do 6 pastylek dziennie w zależności od zapotrzebowania. Pastylki należy ssać powoli aż do ich całkowitego rozpuszczenia.

Preparat może być stosowany przez dłuższy okres lub z przerwami. Jeśli w ciągu 3 dni nie nastąpi poprawa lub objawy nasilą się (pojawi się gorączka lub bóle stawów) należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Ostrzeżenia

Preparatu nie należy stosować w przypadku nietolerancji niektórych cukrów, przed przyjęciem pastylek należy skonsultować się z lekarzem.

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl