KLESZCZ OUT - Przyrząd do usuwania kleszczy

Kod produktu: 38646
Ocena: 0 (Ilość ocen: 0)

Przyrząd do łatwego i skutecznego usunięcia kleszcza. Usuwa także jad po ukąszeniach owadów (komarów, szerszeni, pszczół itp.), żmij czy skorpionów. Odpowiedni przy udzielaniu pierwszej pomocy.

Producent: ALBERT POLSKA
Cena: 21,59 zł 21.59
quantity szt.

Opis

Postać

Przyrząd do usuwania kleszczy

Opakowanie

Przyrząd 1szt.

Opis

Przyrząd KleszczOut to prosta w użyciu pompka, która umożliwia szybkie i precyzyjne usunięcie kleszcza z ciała. Pozwala ona także na wyssanie jadu po ukąszeniach owadów, np.. pszczół, komarów, a także żmij i skorpionów.

Powstała w końcówce pompki próżnia powoduje „wyssanie” kleszcza z ciała i nie pozostawia części pasożyta w ciele. Przyrząd wykazuje najlepszą skuteczność we wstępnym okresie wszczepienia kleszcza. W przypadkach bardziej skomplikowanych zalecana jest wizyta u lekarza.

Szczelna, gumowa uszczelka pozwala na zachowanie skuteczności przed urządzenie, nawet przez długi czas.

Wskazania

Usuwanie kleszczy z ciała człowieka, usuwanie jadu owadów, żmij, skorpionów. Produkt polecany osobom aktywnym, przebywającym długo na dworze, na spacerach lub pracujących w plenerze.

Sposób użycia

  • Aby przygotować przyrząd do użycia, należy wcisnąć gumowy tłok do oporu.
  • Przyłożyć końcówkę do ciała w miejscu wszczepienia się kleszcza (wprowadzenia jadu).
  • Docisnąć przyrząd do ciała i tak utrzymując docisk, stopniowo, powoli odciągać tłok do odpowiedniej pozycji. Miejsce ukąszenia powinno znajdować się w centralnej części przyłożenia końcówki.
  • Przytrzymać przyrząd w tej pozycji około 10-15 sekund, w razie potrzeby powtórzyć zabieg.
  • Zdezynfekować miejsce ukąszenia środkami odkażającymi.
  • Końcówkę przyrządu przemywać wodą z mydłem, zdezynfekować środkiem odkażającym.

Uwagi

Usunięcie kleszcza może okazać się utrudnione w przypadku wszczepienia się go w miejscach uniemożliwiających wytworzenie próżni – np. we włosach, w zagłębieniach, na zgięciach.

Nie stosować przyrządu na zranionej skórze, w okolicach oczu, zewnętrznych narządach płciowych. Nie stosować u dzieci poniżej 3 lat.

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl