Ketesse SL 25mg saszetki 20 sztuk

Kod produktu: 36452
Ocena: 0 (Ilość ocen: 0)

Niesteroidowy lek przeciwbólowy i przeciwzapalny, łagodzi bóle mięśniowo-stawowe

Producent: MENARINI
Cena: 26,18 zł 26.18
Produkt czasowo niedostępny
quantity szt.

Opis

Postać

Saszetki z proszkiem

Opakowanie

1 op. 20 saszetek

Dawka

25mg

Skład

1 saszetka zawiera: 25mg deksketoprofenu (w postaci deksketoprofenu z trometamolem); amonu glicyryzynian, neohesperydyno-dichydrochalkon, żółcień chinolinowa (E-104), aromat cytrynowy, sacharoza z krzemionką koloidalną uwodnioną. Każda saszetka zawiera 2,40-2,44g sacharozy z krzemionką koloidalna.

Działanie

Lek przeciwbólowy z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Stosowany jest do krótkotrwałego, objawowego leczenia ostrego bólu o nasileniu łagodnym do umiarkowanego np. ostrego bólu mięśni lub stawów, bolesnego miesiączkowania, bólu zębów.Wpływa na osłabienie stanu zapalnego i zmniejsza ból. Działa na bazie trometamolu deksketoprofenu, składnika skutecznie zmniejszającego ból i gorączkę.

Wskazania

Krótkotrwałe, objawowe leczenie ostrego bólu o nasileniu łagodnym do umiarkowanego np. ostrego bólu mięśni lub stawów, bolesnego miesiączkowania, bólu zębów.

Sposób użycia

Stosować u osób dorosłych powyżej 18 roku życia. Zalecana dawka dobowa to 1 saszetka (25mg) co 8 godzin, jednak nie więcej niż 3 saszetki na dobę (75mg). Jeśli po upływie 3 do 4 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy skontaktować się z lekarzem. U osób w podeszłym wieku lub z chorobami nerek, lub wątroby zaleca się rozpoczynanie leczenia od mniejszej całkowitej dawki dobowej, odpowiadającej nie więcej niż 2 saszetkom (50mg). W przypadku dobrej tolerancji u osób w podeszłym wieku tę dawkę początkową można następnie zwiększyć do dawki zalecanej dla ogólnej populacji (75mg). W przypadku ostrego bólu, kiedy potrzebne jest szybsze działanie, zaleca się przyjmowanie leku na pusty żołądek (co najmniej 15 minut przed posiłkiem), co spowoduje szybsze wchłanianie leku. Dzieci i młodzież: nie należy stosować poniżej 18 roku życia. Należy rozpuścić zawartość saszetki w szklance wody i dobrze rozmieszać w celu ułatwienia rozpuszczenia. Uzyskany roztwór należy wypić natychmiast po przygotowaniu.

Przeciwwskazania:

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku oraz w przypadku, gdy u pacjenta: występuje nadwrażliwość na kwas acetylosalicylowy lub inne NLPZ; występuje astma lub w przeszłości występowały napady astmy, ostry alergiczny nieżyt nosa, polipy nosa, pokrzywka, obrzęk naczynioruchowy (obrzęk twarzy, oczu, warg, języka lub zespół zaburzeń oddechowych) lub świszczący oddech po przyjęciu kwasu acetylosalicylowego, lub innego NLPZ; w przeszłości występowały reakcje nadwrażliwości na światło lub reakcje fototoksyczne w trakcie zażywania ketoprofenu, lub fibratów; występuje choroba wrzodowa żołądka i/lub dwunastnicy, krwawienie z żołądka lub jelit albo jeżeli w przeszłości występowało krwawienie z żołądka, lub jelit, owrzodzenie lub perforacja; występują przewlekłe problemy trawienne (np. niestrawność, zgaga); występowało krwawienie z żołądka lub jelit, lub perforacje z powodu wcześniejszego stosowania NLPZ; występują choroby jelit przebiegające z przewlekłym stanem zapalnym (choroba Leśniowskiego-Crohna lub wrzodziejące zapalenie jelita grubego); występuje ciężka niewydolność serca, umiarkowana lub ciężka niewydolność nerek, lub ciężka niewydolność wątroby; występuje nadmierna skłonność do krwawień lub zaburzenia krzepnięcia; występuje stan ciężkiego odwodnienia (duża utrata płynów) z powodu wymiotów, biegunki lub niewystarczającej ilości przyjętych płynów. Nie stosować w III trymestrze ciąży i podczas karmienia piersią, a także u dzieci i młodzieży poniżej 18. roku życia.oku życia.

Dane techniczne

Wiek dorośli
Płeć płeć nie ma znaczenia
Wielkośc opakowania dawka njednorazowa
Postać saszetki

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl