Ketonal Sprint 25mg saszetki x 12 szt.

Kod produktu: 39724
Ocena: 0 (Ilość ocen: 0)

Lek przeznaczony jest do krótkotrwałego leczenia lekkiego lub umiarkowanego ostrego bólu u osób dorosłych i młodzieży od 16. roku życia.

Producent: SANDOZ
Cena: 13,56 zł 13.56
quantity szt.

Opis

Postać

Granulat

Opakowanie

12 saszetek

Skład

Substancja czynna - ketoprofen. Każda saszetka zawiera 25 mg ketoprofenu w postaci ketoprofenu z lizyną (40 mg).

Pozostałe składniki - mannitol (E 421), powidon K30, aromat miętowy (zawiera maltodekstrynę i gumę arabską), sodu chlorek, sacharyna sodowa, krzemionka koloidalna bezwodna.

Działanie

Lek Ketonal Active przeznaczony jest do krótkotrwałego leczenia lekkiego lub umiarkowanego ostrego bólu u osób dorosłych i młodzieży od 16. roku życia.

Wskazania

Krótkotrwałe objawowe leczenie lekkiego lub umiarkowanego ostrego bólu, takiego jak:

  • bólu głowy
  • bólu zębów
  • bolesnego miesiączkowaniu
  • bólu spowodowanego lekkim nadwyrężeniem czy zwichnięciem

Sposób użycia

Dorośli i młodzież w wieku od 16 lat: 1 saszetka do 3 razy na dobę. Szklankę wody napełnić wodą (50ml), wsypać do niej zawartość saszetki i dokładnie mieszać przez około 30 sekund. Powstały roztwór wypić natychmiast po przygotowaniu, podczas posiłku.

Dorośli: należy skonsultować się z lekarzem, jeśli nie nastąpi poprawa lub pacjent poczuje się gorzej po 3 dniach w przypadku gorączki lub po 5 dniach w przypadku bólu.

Młodzież: jeśli po 3 dniach stosowania leku nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy skonsultować się z lekarzem

Ostrzeżenia

Nie stosować leku Ketonal Sprint w przypadku uczulenia na ketoprofen lub jakikolwiek z pozostałych składników. Nie stosować jeśli u pacjenta wystąpiła w przeszłości reakcja alergiczna po zastosowaniu kwasu acetylosalicylowego lub leku przeciwbólowego np. ketoprofenu, ibuprofenu albo diklofenaku, taka jak:

  • napad astmy, trudności w oddychaniu
  • obrzęk twarzy, warg, języka lub gardła
  • pokrzywka, świąd nosa i wodnisty wyciek z nosa
  • innego rodzaju reakcja alergiczna

Nie stosować leku jeśli pacjent chorował na astmę, ma chorobę wrzodową żołądka i/lub dwunastnicy albo występowało u niego w przeszłości krwawienie z przewodu pokarmowego, owrzodzenie lub perforacja przewodu pokarmowego.

Leku Ketonal Sprint nie stosować jeśli pacjent ma chorobę przewodu pokarmowego (np. wrzodziejące zapalenie jelita grubego), jeśli pacjent ma ciężką niewydolność serca, ciężkie zaburzenie czynności wątroby lub nerek, ma skłonności do krwawień. Nie stosować u pacjentek w trzecim trymestrze ciąży/

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl