Kolzym krople na kolkę niemowlęcą 15ml

Kod produktu: 36962
Ocena: 0 (Ilość ocen: 0)

Suplement diety w formie kropli, zawierający enzym laktazy. Pomaga łagodzić uciążliwe kolki oraz przejściowe dolegliwości trawienne związane z nietolerancją laktozy.

Producent: SOLINEA
Cena: 20,24 zł 20.24
quantity szt.

Opis

Postać

Płyn w kroplach


Opakowanie

Pojemnik 15ml


Skład

Syrop glukozowy, laktaza neutralna, sacharoza, woda, laktaza kwaśna.

Składniki w porcji preparatu

 

5 kropli

6 kropli

8 kropli

9 kropli

12 kropli

 Laktaza kwaśna

1,4 mg

1,8 mg

2,3 mg

2,6 mg

3,4 mg

 Laktaza neutralna

25,3 mg

30,4 mg

40,5 mg

45,5 mg

60,7 mg


Działanie

Kolzym jest suplementem diety o zawartości enzymu laktozy. Laktaza wpływa na poprawę procesu trawienia u osób mających trudności z trawieniem laktozy.

Laktaza jest odpowiedzialna za hydrolizę cukru mlecznego - laktozy do monocukrów: glukozy i galaktozy, które są łatwiej wchłanianie przez organizm. Niedobór laktazy może skutkować dolegliwościami trawiennymi związanymi z nietolerancją laktozy zawartej z pożywieniu. Obecność w preparacie Kolzym dwóch rodzajów laktozy, kwaśnej i naturalnej zapewnia wysoką aktywność obu enzymów w szerokim zakresie pH żołądka i mleka.


Wskazania

Dla niemowląt od pierwszych dni życia, trudności z trawieniem laktozy, kolka niemowlęca


Sposób użycia

O ile lekarz nie zaleci inaczej, podawać do każdego posiłku według tabeli:

 Wiek dziecka

Ilość kropli
przypadającej na jeden posiłek

 Od o do 2 tygodni

5

 Od 3 do 4 tygodni

6

 Od 1 do 2 miesięcy

8

 Od 3 do 4 miesięcy

9

 Powyżej 4 miesięcy

12

Wstrząsnąć przed użyciem

Karmienie piersią

Po odmierzeniu na łyżeczkę odpowiedniej ilości kropli, podać dziecku do spożycia bezpośrednio przed rozpoczęciem karmienia piersią

Mleko modyfikowane

Przygotować mleko zgodnie z zaleceniami producenta. Krople dodać w odpowiedniej ilości do mleka o temperaturze właściwej do podania, wstrząsnąć i podać dziecku. Nie należy przechowywać nie spożytego mleka.

Mleko do późniejszego wykorzystania (pokarm naturalny)

Do odciągniętego mleka dodać 4 krople Kolzymu i wstawić do lodówki na minimum 4 godziny. Przed użyciem podgrzać mleko do temperatury właściwej do podania. Nie należy przechowywać nie spożytego mleka.


Ostrzeżenia

Nie przekraczać zalecanej dziennej dawki. Suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety. Należy pamiętać, że istotne znaczenie mają zróżnicowany sposób żywienia i zdrowy tryb życia.

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników. W przypadku zaobserwowania wystąpienia niepokojących objawów u dziecka w trakcie stosowania preparatu należy skonsultować się z lekarzem.

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl