Lacrimal Natura Plus krople do oczu 10ml

Kod produktu: 38637
Ocena: 0

Krople Lactrimal Natura Plus łagodzi zmęczenie, suchość, pieczenie, swędzenie, łzawienie i przeciwdziałania zespołowi suchego oka.

Producent: POLFA WARSZAWA
Cena: 24,89 zł 24.89
quantity szt.

Opis

Postać

Roztwór

Opakowanie

Pojemnik 10ml

Skład

Hialuronian sodu 0,2%, hypromeloza 0,2%, wyciągi wodne z: aloesu, rumianku, borówki, dzikiej róży; kwas borny, dekahydrat tetraboranu disodowego, chlorek sodu, woda do iniekcji.

Działanie

Krople nawilżające dla osób z ciężkimi i umiarkowanymi objawami suchych i zmęczonych oczu. Preparat zawiera dwie substancje nawilżające i wodne wyciągi z aloesu, rumianku, borówki i dzikiej róży. Krople tworzą film na powierzchni oka, który chroni przed działaniem czynników zewnętrznych i środowiskowych. Lepka warstwa ochronna stopniowo uwalnia wodę oraz zapewnia długotrwałe, intensywne nawilżenie oczu.

Wskazania

Lactrimal natura Plus jest szczególnie wskazany w przypadku:

 • narażenia na czynniki środowiskowe (tj. wiatr, dym, zanieczyszczenia, długotrwała ekspozycja na słońce, klimatyzacja, ogrzewanie)
 • obniżonej częstości mrugania spowodowanej oglądaniem telewizji, czytaniem lub osób wymagających długotrwałej koncentracji wzroku m.in. praca  przy komputerze, prowadzenie samochodu itp.
 • dyskomfortu spowodowanego noszeniem soczewek kontaktowych
 • osób z zespołem suchego oka

Sposób użycia

 • Przed pierwszym użyciem zerwać plombę zabezpieczającą;
 • Zdjąć zakrętkę i otworzyć butelkę;
 • Wkroplić 1-2 krople do każdego oka delikatnie naciskając butelkę;
 • Im mniej produktu pozostaje w butelce, tym silniej należy ją nacisnąć w celu aplikacji odpowiedniej ilości produktu. Jest to związane z właściwościami systemu zamknięcia, który ma zachowywać jałowość oraz chemiczne i fizyczne właściwości roztworów nie zawierających konserwantów;
 • po użyciu zamknąć butelkę;
 • Krople należy zużyć w ciągu 3 miesięcy od pierwszego otwarcia;
 • Krople można stosować często, nawet kilka razy dziennie lub zgodnie z zaleceniami lekarza.

Gdy produkt jest stosowany po raz pierwszy, może wystąpić niewyraźnie widzenie. Może także wystąpić przemijające, niewielkie pieczenie/kłucie/podrażnienia wskutek podrażnienia oka. Jeśli objawy te nie ustępują lub ulegają nasileniu, należy zgłosić się do lekarza.

Ostrzeżenia

Produkt powinien być stosowany przez jedną osobę. Produkt przeznaczony wyłącznie do stosowania do oczu. Nie stosować produktu jeśli opakowanie nosi oznaki uszkodzenia lub nieszczelność. Podczas aplikacji produktu nie należy dotykać oczu ani innych powierzchni końcówką zakraplacza. Nie stosować produktu w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników.

Jeśli podczas stosowania wystąpią jakiekolwiek dolegliwości, należy przerwać stosowanie produktu i zgłosić się do lekarza. Nie stosować produktu po terminie podanym na opakowaniu i etykiecie. Po zużyciu produktu opakowanie należy odpowiednio zutylizować. Przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci.

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl