Lacrimal krople oczne butelki 5ml x 2 szt.

Kod produktu: 1495
Ocena: 0

Preparat nawilża spojówkę, działa osłaniająco na nabłonek rogówki

Producent: POLFA WARSZAWA
Cena: 10,30 zł 10.30
quantity szt.

Opis

Postać

Krople, roztwór

Dawka

14 mg/ml

Opakowanie

2 buteleczki po 5 ml

Skład

Alkohol poliwinylowy 14 mg oraz substancje pomocnicze: disodu fosforan dwunastowodny, sodu diwodorofosforan jednowodny, sodu chlorek, benzalkoniowy chlorek roztwór, woda oczyszczona

Działanie

Lacrimal krople do oczu, roztwór, jest lekiem typu ,,sztuczne łzy”. Łagodzi objawy podrażnienia związane z niedostatecznym wydzielaniem łez. Działa osłaniająco na nabłonek rogówki, przeciwdziała podrażnieniu spojówki podczas noszenia protezy oka.

Wskazania

W objawowym leczeniu dolegliwości związanych z zespołem suchego oka, np. w przebiegu kolagenoz, zapalenia rogówki na tle niedomykalności szpary powiekowej lub pod wpływem wiatru i słońca. Dla wszystkich grup wiekowych - dla dorosłych i dzieci.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować leku Lacrimal w przypadkach: stwierdzonej nadwrażliwości na którykolwiek ze składników leku, założonych miękkich soczewek kontaktowych.

Dawkowanie

Lacrimal należy stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub informacją podaną w tej ulotce. W przypadku wątpliwości należy skontaktować się z lekarzem. Zwykle 4-6 razy na dobę wkraplać po 1-2 krople do worka spojówkowego.

Dane techniczne

Wiek dorośli
Płeć płeć nie ma znaczenia
Wielkośc opakowania dawka njednorazowa
Postać krople

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl