Lactulose-MIP syrop 200 ml

Kod produktu: 11237
Ocena: 0

Lek łagodnie przeczyszczający

Producent: MIP Pharma
Cena: 14,82 zł 14.82
quantity szt.

Opis

Producent:

CHEPHASAAR NIEMCY

Postać

Syrop

Dawka

(9,75g/15ml)

Opakowanie

Butelka 200 ml

Skład:

15 ml syropu zawiera 9,75 g laktulozy oraz substancje pomocnicze. Informacja dla diabetyków: 15 ml syropu zawiera 0,2 jednostek chlebowych.

Działanie

Preparat jest dwucukrem złożonym z D-galaktozy i fruktozy. Jest lekiem łagodnie przeczyszczającym o działaniu osmotycznym. Za przeczyszczające działanie laktulozy odpowiedzialny jest dwucukier, który nie ulega trawieniu i wchłanianiu w jelicie cienkim.W jelicie grubym, stanowi pożywkę dla bakterii sacharolitycznych ulega rozpadowi do krótkołańcuchowych kwasów tłuszczowych, przede wszystkim kwasu mlekowego i octowego, oraz do metanu i wodoru. Obniżenie pH i działanie osmotyczne jest bodźcem do przyspieszenia perystaltyki jelit. Preparat zmniejsza ponadto wchłanianie jonów amonowych i innych toksycznych związków azotu. Działanie przeczyszczające występuje zazwyczaj po 1-2 dniach od przyjęcia leku w pełnej dawce.

Wskazania

Objawowe leczenie przewlekłych zaparć. Zapobieganie i leczenie encefalopatii wątrobowe

Ostrzeżenia

Początkowo, bardzo często mogą wystąpić: ból brzucha, wzdęcie lub bębnica. Po podaniu dużych dawek obserwowano: nudności, wymioty oraz biegunkę z zaburzeniami równowagi elektrolitowej.

Dawkowanie

Dawkowanie należy tak dostosować, aby pacjent wydalał luźny stolec 2-3 razy/dobę. Dorośli:10-15 ml 1-2 razy/dobę. Preparat można podawać po rozcieńczeniu wodą lub innymi płynami, niezależnie od posiłków.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu. Niedrożność jelit. Zapalenie przewodu pokarmowego. Zaburzenia gospodarki wodno-elektrolitowej. Dziedziczna nietolerancja fruktozy. Zaburzenia w wydzielaniu laktazy. Galaktozemia. Zaburzenia wchłaniania jelitowego glukozy oraz galaktozy.

Dane techniczne

Wiek dorośli
Płeć płeć nie ma znaczenia
Wielkośc opakowania dawka njednorazowa
Postać sprzęt

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl