Lactulosum Polfarmex 150 ml

Kod produktu: 29176
Ocena: 4

Lek o działaniu przczyszczającym

Producent: POLFARMEX
Cena: 6,19 zł 6.19
quantity szt.

Opis

Postać

Syrop

Opakowanie

150 ml

Dawka

7,5 g / 15 ml

Skład

Substancją czynną leku jest laktuloza. 15 ml syropu zawiera 7,5 g laktulozy, kwas cytrynowy jednowodny, aromat mangora płynny, woda oczyszczona.

Działanie

Lek zawiera laktulozę -syntetyczny dwucukier, który nie wchłania się w przewodzie pokarmowym. Hamuje procesy gnilne i wytwarzanie amoniaku, a obniżając pH środowiska okrężnlcy zmniejsza wchłanianie soli amonowych, które zostają wydalone z kalem. Po podaniu doustnym jest rozkładany do kwasu mlekowego i niewielkich ilości kwasu mrówkowego i octowego przez florę bakteryjną w jelicie grubym. Wskutek tego dochodzi do zwiększenia ciśnienia osmotycznego, zatrzymania wody i w rezultacie do rozluźnienia treści jelita grubego i pobudzenia perystaltyki. Zakwaszenie zawartości jelita grubego hamuje wzrost bakterii rozkładających białka i powoduje przekształcenie amoniaku w jon amonowy, który nie wchłania się z jelita do krwiobiegu i jest wydalany z kałem.

Wskazania

Lek wskazany jest w przewlekłych zaparciach, w ostrej niewydolności wątroby ze stanami przedśpiączkowymi i śpiączce, w przewlekłej niewydolności wątroby przebiegającej z podwyższeniem stężenia amoniaku we krwi.

Sposób użycia

Doustnie, zazwyczaj 30-45 ml (2-3 łyżki stołowe) przed śniadaniem lub po 15 ml (1 łyżka) 3 razy na dobę przed posiłkami. Po uzyskaniu efektu -15 ml syropu na czczo.Stosowanie u dzieci, początkowo, niemowlęta -2,5 ml; dzieci do 3 lat -5 ml; powyżej 3 lat -15 ml na dobę.Zaleca się podawanie syropu z laktulozą po rozcieńczeniu wodą lub sokiem owocowym.

Przeciwwskazania:

Nie stosować jeżeli pacjent ma uczulenie na substancję czynną lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku, pacjent ma niedłożność jelit, pacjent ma galaktozemię. W przypadku długotrwałego stosowania zalecana jest, zwłaszcza u pacjentów w podeszłym wieku, okresowa kontrola stężenia elektrolitów w osoczu (potas, chlorki).

Dane techniczne

Wiek powyżej 3 roku życia
Płeć płeć nie ma znaczenia
Wielkośc opakowania dawka njednorazowa
Postać syrop

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl