Lakripos Gel żel do oczu 10 g

Kod produktu: 42254
Ocena: 0

Lakripos Gel odświeża i łagodzi podrażnienia oczu, nawilża ich powierzchnię w przypadku uczucia suchości lub pieczenia.

Producent: URSAPHARM
Cena: 18,26 zł 18.26
Produkt czasowo niedostępny
quantity szt.

Opis

Postać

Żel

Opakowanie

Tubka 10g

Skład

Jałowy żel do oczu, zawiera Carbomer 980 – 2 mg/g, cetrymid, sorbitol, wodorotlenek sodu, wersenian sodu i wodę do wstrzykiwań

Działanie

Lakripos Gel odświeża i łagodzi podrażnienia oczu, nawilża ich powierzchnię w przypadku uczucia suchości lub pieczenia.

Przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach, intensywna praca przed monitorem komputera są jedynie dwiema ewentualnymi przyczynami suchości oczu. Powieki są rzadziej zamykane, łzy szybciej odparowują, powierzchnia oka jest niedostatecznie nawilżana. Oczy zaczynają swędzić, piec, męczą się, są zaczerwienione i podrażnione.

Lakripos Gel jest krystalicznie przejrzystym żelem. Po zakropleniu i kilkakrotnym mrugnięciu powiekami, na powierzchni oka tworzy się równomierna i trwała warstwa chroniąca oko przed podrażnieniem i suchością. Objawy są łagodzone natychmiast, przywracane jest odczucie świeżości oczu, utrzymujące się przez długi czas.

Wskazania

Podrażnienia oczu, suchość lub pieczenie skóry nosa.

Sposób użycia

Należy zakraplać preparat unikając kontaktu końcówki tubki z gałką oczną lub ze skórą. Zdjąć nakrętkę ochronną, odchylić głowę do tyłu, odciągnąć dolną powiekę oka palcem wskazującym, trzymając drugą ręką tubkę w pozycji pionowej nad okiem podać jedną kroplę żelu do worka spojówkowego. Następnie ostrożnie zamknąć powieki. Należy zakraplać żel do oka przez delikatne naciskanie tubki, nie powodując jej zginania lub zwijania. Po użyciu żelu założyć nakrętkę ochronną na tubkę.

Dawkowanie preparatu Lakripos Gel należy ustalić indywidualnie, odpowiednio do dolegliwości pacjenta i zaleceń okulisty. Zazwyczaj wkrapla się do oka jedną kroplę Lakripos Gel 3-5 razy dziennie. W przypadku odczuwania potrzeby częstszego stosowania Lakripos Gel, prosimy skonsultować się z lekarzem okulistą.

Uwagi

Nie należy stosować preparatu Lakripos Gel równocześnie z innymi lekami okulistycznymi. W przypadku konieczności użycia innych preparatów okulistycznych w postaci kropli do oczu, należy odczekać około 15 minut przed nałożeniem Lakripos Gel. Nie należy stosować maści do oczu wcześniej niż po upływie 1 godziny od zakroplenia Lakripos Gel.

Przejściowa nieostrość widzenia może występować przez kilka minut po podaniu preparatu. W tym czasie prosimy powstrzymać się od prowadzenia pojazdów, obsługi maszyn lub wykonywania prac bez stabilnego oparcia dla stóp.

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl