Lice&Nits Ducenti spray do zwalczania wszy i gnid 120ml

Kod produktu: 41243
Ocena: 4

Spray do stosowania na włosy i skórę głowy przeznaczony do eliminacji wszy i gnid. Zabija 100% pasożytów w 2 minuty.

Cena: 34,79 zł 34.79
quantity szt.

Opis

Postać

Spray

Opakowanie

Pojemnik ze spryskiwaczem 120ml

Skład

Dimethicone (80% w/v), Diisopropyl Adipate, Diisopropyl Sebacate, Tocopherol, lauryl alcohol

Działanie

Spray przeznaczony do eliminacji wszy i gnid. Zabija 100% pasożytów w 2 minuty. Preparat nie podrażnia skóry. Nie zawiera substancji zapachowych i pestycydów ani szkodliwych neurotoksyn.

Wskazania

Eliminacja wszy i gnid.

Sposób użycia

Jeśli jeden członek rodziny ma wszy, pozostali także powinni przejść kurację. Ramiona i odzież powinny być przykryte ręcznikiem. Preparat powinien być obficie rozpylony na suche włosy i wmasować w każdy włos na całej jego długości. Preparat działa poprzez całkowite pokrycie wszy i ich jaj. Jest to kluczowy etap skutecznej kuracji. Szczególną uwagę należy zwrócić na kark i okolice uszu, ponieważ tam najczęściej występują wszy. Po nałożeniu pozostawić preparat przez co najmniej 2 minuty lub jeśli to możliwe na dłużej. W przypadku rozprowadzenia preparatu grzebieniem dokładnie rozczesywać małe kosmyki od cebulek do końcówek, czyszcząc dokładnie grzebień przed każdym nowym kosmykiem.

Aby uzyskać jeszcze lepszą wydajność kuracji, zaleca się pozostawić preparat na włosach przez co najmniej 8 godzin, np. na noc. Umożliwi to likwidację wszelkich wszy, które mogły zostać pominięte podczas aplikacji, a także wszelkich jaj, które mają tendencję do silnego przylegania do włosów. Po tym czasie należy umyć włosy w normalny sposób. Jako środek zapobiegawczy należy ponownie zastosować tę samą procedurę po 7 dniach. Zapewni to pozbycie się wszy i gnid, które nie zostały pokryte preparatem i wykluły się od początku kuracji.

Ostrzeżenia

Preparat może powodować niebezpieczeństwo w przypadku nieprawidłowego użycia. Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik preparatu. Unikać kontaktu z oczami. Jeśli produkt dostanie się do oczu, natychmiast przemyć je wodą i skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą. W przypadku połknięcia należy niezwłocznie powiadomić lekarza. Nie stosować na uszkodzoną skórę. W ciąży i w okresie karmienia piersią przed zastosowaniem tego preparatu należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Przechowywać poza zasięgiem dzieci. Tylko do użytku zewnętrznego, na włosy i skórę głowy. Nie wdychać preparatu podczas rozpylania. Unikać kontaktu z odzieżą i innymi materiałami. Przechowywać w temp. 2-25° C. Produkt może być używany tylko pod kontrolą dorosłych. Po upływie 12 miesięcy od momentu otwarcia opakowania, preparat wyrzucić.

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl