Luxidropin ROSAL krople do oczu 10 ml

Kod produktu: 43281
Ocena: 0

Krople do oczu o działaniu przeciwutleniającym i powlekającym.

Producent: UNIPHARM
Cena: 39,90 zł 39.90
quantity szt.

Opis

Postać

Roztwór

Opakowanie

Pojemnik 10ml

Skład

Hialuronian sodu, kwas rozmarynowy, alantoina, hydroksypropylometyloceluloza, gliceryna roślinna, witamina B12, diwosforan sodu, fosforan sodu dwuzasadowy, dwunastowodny, chlorek wosu, woda do wstrzykiwań do 100ml.

Działanie

Wyrób medyczny przeznaczony do stosowania w okulistyce. To sterylny roztwór, bez konserwantów, o średniej lepkości, fizjologiczny i izoosmotyczny, w którym można wyróżnić dwie  grupy składników:

  • Kwas rozmarynowy, alantoina i witamina B12 - substancje wykazujące działanie antyoksydacyjne, łagodzące podrażnienia i kojące w stanach zapalnych, działające ochronnie na powierzchnię oka.
  • Kwas hialuronowy, hydroksypropylometyloceluloza i gliceryna - substancje wykazujące odpowiednio działanie powlekające, nawilżające i zwilżające powierzchnię oka.

Luxidropin Rosal działa łagodząco, przeciwutleniająco, nawilżająco i powlekająco, łagodząc podrażnienia. Chroni powierzchnię oka, wspierając fizjologiczne mechanizmy antyoksydacyjne i zwiększając wodny składnik filmu łzowego, utrzymując lub przywracając trofizm tkanki oka.

Połączenie kwasu hialuronowego i hydroksypropylometylocelulozy sprawia, że preparat jest lepki, co przeciwdziała naturalnemu usuwaniu kropli z powierzchni oka podczas mrugania, nie powodując jednak niewyraźnego widzenia lub typowego dyskomfortu, charakterystycznego dla produktów o wysokiej lepkości.

Wskazania

Produkt jest szczególnie polecany w przypadku wystąpienia alergii lub innych dolegliwości związanych z oczami spowodowanych przez stres środowiskowy lub mechaniczny.

Sposób użycia

Stosować 2 krople do każdego oka.

Ostrzeżenia

Produkt przeznaczony do stosowania wyłącznie do stosowania do oczu i wokół oczu. Produkt jest przeznaczony do stosowania tylko przez jednego pacjenta. Nigdy nie należy używać produktu, jeśli pojemnik nie jest dokładnie zamknięty lub naruszony. Nie należy manipulować ani uszkadzać butelki i jej mechanizmów.

Przed zastosowaniem produktu wskazane jest dokładne umycie rąk. Podczas stosowania nie należy dotykać końcówką atomizera powierzchni oka ani innych powierzchni. Produkt może być stosowany z jednorazowymi soczewkami kontaktowymi. Produkt nie zastępuje żadnego leczenia, które może być przepisane przez lekarza.

W przypadku wystąpienia problemów podczas użycia produktu, należy przerwać stosowanie i skonsultować się z lekarzem. Podawanie leków oftalmicznych jednocześnie z kroplami do oczu powinno odbywać się pod nadzorem lekarza, który może ocenić możliwe interakcje i powinno być przeprowadzone co najmniej 15 minut po wkropleniu kropli do oczu. Po zużyciu należy odpowiednio zutylizować pojemnik.

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl