Magne-B6 tabletki 0,47g+5mg Tabletki powlekane 50 szt

Kod produktu: 1587
Ocena: 3 (Ilość ocen: 0)

Preparat przeciwstresowy uzupełnia niedobory magnezu w organizmie

Producent: SANOFI AVENTIS
Cena: 15,47 zł 15.47
quantity szt.

Opis

Postać leku:

Tabletki powlekane

Opakowanie:

50 tabletek

Skład:

Mleczan magnezu dwuwodny, chlorowodorek pirydoksyny oraz substancje pomocnicze: sacharoza, kaolin, guma arabska, karboksypolimetylen 934, talk, searynian magnezu. Otoczka: guma arabska, sacharoza, dwutlenek tytanu, talk, wosk kamauba

Działanie:

Preparat uzupełnia niedobory magnezu w organizmie. Magnez jest kationem niezbędnym do prawidłowego przebiegu wielu biochemicznych procesów w ustroju. Jego biologiczna rola polega na aktywacji szeregu enzymów. Magnez odgrywa istotną rolę w procesie skurczu mięśnia sercowego, wpływa na stan pobudliwości nerwowo-mięśniowej. Magnez wchłania się tylko częściowo z przewodu pokarmowego, głównie w jelicie cienkim, przy czym wielkość wchłaniania magnezu zależy od jego zawartości w pokarmach. Niedobór magnezu może powodować zaburzenia w układzie mięśniowym i ośrodkowym układzie nerwowym. Witamina B6 zwiększa wchłanianie magnezu z przewodu pokarmowego o 20-40%, ułatwia transport do komórek organizmu i utrzymuje jego wewnątrzkomórkowe zapasy na optymalnym poziomie. Synergiczne działanie obu składników preparatu Magne B6 ułatwia leczenie umiarkowanych niedoborów magnezu.

Wskazania:

Stwierdzony niedobór magnezu, czynnościowe objawy niedoboru (m.in. tężyczka utajona), profilaktyka. Wspomagająco w miażdżycy, nadciśnieniu, chorobie niedokrwiennej serca, padaczce.

Przeciwwskazania:

Ciężka niewydolność nerek (klirens kreatyniny poniżej 30 ml/min), bezmocz, alergia na lek, hipermagnezemia, blok przesienkowo-komorowy.

Ostrzeżenie:

Pacjenci z zaburzeniami czynności serca i nerek przed zastosowaniem leku powinni skonsultować się z lekarzem. Zachować ostrożność w przypadku jednoczesnego stosowania glikozydów naparstnicy. W stanach niedoboru wapnia i magnezu należy uzupełnić niedobór magnezu przed rozpoczęciem leczenia niedoboru wapnia. Podczas doustnego leczenia tetracyklinami należy zachować 3-godzinny odstęp między podaniem antybiotyku i Magne B6. Informacja dla chorych na cukrzycę tabletki powlekane zawierają sacharozę.

Dawkowanie:

3-6 tabletek w ciągu doby w 2-3 dawkach.

Dane techniczne

Wiek dorośli
Płeć płeć nie ma znaczenia
Wielkośc opakowania kuracja 2 tygodniowa
Postać tabletki

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl