Magnefar B6 tabl 340mg Tabletki 100szt

Kod produktu: 10508
Ocena: 0 (Ilość ocen: 0)

Preparat uzupełnia niedobory magnezu i witaminy B6

Producent: BIOFARM
Cena: 24,71 zł 24.71
quantity szt.

Opis

Producent:

BIOFARM

Postać leku:

Tabletki

Dawka:

500 mg + 0,5 mg

Opakowanie:

100 tabletek

Skład:

Cytrynian magnezu 500 mg (magnez 60 mg), chlorowodorek pirydoksyny 0,5 mg (witamina B6), laktoza z mleka, celuloza mikrokrystaliczna, sól sodowa karboksymetylocelulozy, poliwinylopirolidon, stearynian magnezu

Działanie:

Magnefar B6 zawiera cytrynian magnezu, który wspomaga ochronę przed powstawaniem kamieni nerkowych. Produkt zawiera witaminę B6, która zwiększa wchłanianie magnezu z przewodu pokarmowego.  Magnez reguluje przepływ jonów w komórce, zapobiega wapnieniu naczyń krwionośnych, zmniejsza pobudliwość nerwowo-mięśniową, działa uspokajająco oraz wpływa na rozwój i mineralizację układu kostnego. Niedobór magnezu może objawiać się zmęczeniem fizycznym i psychicznym, wzmożoną drażliwością, podatnością na stres, napięciem mięśniowym, zaburzeniem rytmu serca oraz nadciśnieniem tętniczym. Zapotrzebowanie na magnez u dorosłego człowieka wynosi około 5 mg/kg masy ciała/dobę. W stanach większych niedoborów, a także w okresie intensywnego wysiłku fizycznego, szybkiego wzrostu u dzieci, u kobiet ciężarnych i karmiących zapotrzebowanie wzrasta do 7-10 mg/kg masy ciała/dobę. Witamina B6 jest niezbędna w przemianach aminokwasów, bierze udział w metabolizmie węglowodanów i lipidów oraz powstawaniu hemoglobiny, zwiększa wchłanianie magnezu z przewodu pokarmowego. Niedobór pirydoksyny prowadzi do łojotokowego zapalenia skóry w okolicach oczu, nosa i ust, niedokrwistości niedobarwliwej oraz drgawek, zwłaszcza u dzieci. Magnez wraz z witaminą B6 biorą udział w enzymatycznej syntezie białek i ich transporcie w organizmie człowieka. Witamina B6 zmniejsza wydalanie magnezu z organizmu a zwiększa jego stężenie w osoczu i erytrocytach, co pozwala na jego efektywniejsze działanie i wykorzystanie przez organizm.

Wskazania:

Do uzupełnienia diety osób narażonych na niedobór magnezu i witaminy B6 występujący w okresach: długotrwałego stresu, intensywnego wysiłku umysłowego i fizycznego, występowania kurczów mięśni, wzmożonego napięcia mięśni, stosowania diety ubogiej w magnez, nadmiernego spożywania kawy i palenia papierosów.

Przeciwwskazania:

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu. Niewskazany dla osób z nietolerancją laktozy.

Ostrzeżenie:

Kobiety w ciąży oraz karmiące piersią przed zastosowaniem powinny skonsultować się z lekarzem.

Dawkowanie:

Zalecane dzienne spożycie od 1 – 2 tabletek 2 razy dziennie. Produkt spożywać po posiłku, popijając niewielką ilością płynu.

Dane techniczne

Wiek dorośli
Płeć płeć nie ma znaczenia
Wielkośc opakowania kuracja na 1 miesiąc
Postać tabletki

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl