Magnefar B6 tabletki 0,034g+5mg 60szt

Kod produktu: 3145
Ocena: 0 (Ilość ocen: 0)

Preparat uzupełnia niedobory magnezu i witaminy B6

Producent: BIOFARM
Cena: 10,90 zł 10.90
Produkt czasowo niedostępny
quantity szt.

Opis

Postać leku:

Tabletki

Opakowanie:

60 tabletek

Skład:

1 tabletka zawiera substancje czynne: 500 mg czterowodnego wodoro-asparaginianu magnezu (34 mg jonów magnezu), 5 mg chlorowodorku pirydoksyny (witamina B6), oraz substancje pomocnicze: celulozę mikrokrystaliczną, stearynian magnezu oraz hydroksypropylometylocelulozę.

Działanie:

Magnez reguluje przepływ jonów w komórce, zapobiega wapnieniu naczyń krwionośnych, zmniejsza pobudliwość nerwowo-mięśniową, działa uspokajająco oraz wpływa na rozwój i mineralizację układu kostnego. Niedobór magnezu może objawiać się zmęczeniem fizycznym i psychicznym, wzmożoną drażliwością, podatnością na stres, napięciem mięśniowym, zaburzeniem rytmu serca oraz nadciśnieniem tętniczym. Zapotrzebowanie na magnez u dorosłego człowieka wynosi około 5 mg/kg masy ciała/dobę. W stanach większych niedoborów, a także w okresie intensywnego wysiłku fizycznego, szybkiego wzrostu u dzieci, u kobiet ciężarnych i karmiących zapotrzebowanie wzrasta do 7-10 mg/kg masy ciała/dobę. Witamina B6 jest niezbędna w przemianach aminokwasów, bierze udział w metabolizmie węglowodanów i lipidów oraz powstawaniu hemoglobiny, zwiększa wchłanianie magnezu z przewodu pokarmowego. Niedobór pirydoksyny prowadzi do łojotokowego zapalenia skóry w okolicach oczu, nosa i ust, niedokrwistości niedobarwliwej oraz drgawek, zwłaszcza u dzieci. Magnez wraz z witaminą B6 biorą udział w enzymatycznej syntezie białek i ich transporcie w organizmie człowieka. Witamina B6 zmniejsza wydalanie magnezu z organizmu a zwiększa jego stężenie w osoczu i erytrocytach, co pozwala na jego efektywniejsze działanie i wykorzystanie przez organizm. Magnez i witamina B6 są pomocne w profilaktyce kamicy nerkowej szczawianowo-wapniowej.

Wskazania:

Nadpobudliwość psychoruchowa, zaburzenia pamięci i koncentracji, zespół przewlekłego zmęczenia, schorzenia neurologiczne (migrena, stwardnienie rozsiane), choroby serca i naczyń (zaburzenia rytmu serca, choroba niedokrwienna, nadciśnienie tętnicze) - magnez blokuje napływ jonów Ca do komórek mięśnia serca i ścian tętnic, miażdżyca, zaburzenia krążenia (zwłaszcza, gdy stosowne są leki moczopędne), astma oskrzelowa (szczególnie w okresie sterydo- i antybiotykoterapii) - magnez przeciwdziała nadmiernej czynności skurczowej mięśni zależnej od jonów Ca, cukrzyca - zwiększona zawartość glukozy we krwi prowadzi do utraty magnezu z komórek, osteoporoza - duże stężenie jonów wapnia powoduje zmniejszenie wchłaniania magnezu.

Przeciwwskazania:

Nie należy stosować przy hipermagnezemii, hiperwitaminozie B6, ostrej niewydolności nerek, znacznym niedociśnieniu tętniczym, bloku przedsionkowo-komorowym, miastenii gravis oraz w nadwrażliwości na składniki leku (szczególnie pirydoksynę - witamina B6).

Ostrzeżenie:

MAGNEFAR B6 podawany w dawce wyższej niż zalecana, może działać przeczyszczająco. Preparat nie powinien być przyjmowany w dawkach większych niż 1 tabletka na dobę w przypadku kuracji lewodopą.

Dawkowanie:

Przy niedoborze magnezu i witaminy B6: dorośli zwykle 1 do 2 tabletek 3 razy na dobę. W profilaktyce: dorośli i dzieci powyżej 15 roku życia zwykle 1do 2 tabletek jeden raz na dobę. Doustnie, po posiłku, popijając niewielką ilością płynu.

Dane techniczne

Wiek powyżej 12 roku życia
Płeć płeć nie ma znaczenia
Wielkośc opakowania kuracja na 1 miesiąc
Postać tabletki

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl