Manti tabletki miętowe do ssania 32sztuki

Kod produktu: 29336
Ocena: 0 (Ilość ocen: 0)

Preparat łagodzi dolegliwości ze strony żołądka

Producent: PHARMACIA
Cena: 17,02 zł 17.02
quantity szt.

Opis

Postać leku:

Tabletki do ssania o smaku miętowym

Opakowanie:

32 tabletki

Skład:

1 tabletka zawiera: substancje czynne: wodorotlenek glinu 200 mg, wodorotlenek magnezu 200 mg, simetikon 25 mg oraz substancje pomocnicze: stearynian magnezu, aspartam, barwnik niebieski (E133), barwnik żółty (E104), aromat miętowy 50287, karboksymetyloceluloza sodu, sorbitol

Działanie:

Lek zobojętnia kwas solny soku żołądkowego, ochrania błonę śluzową przełyku, żołądka i dwunastnicy, zmniejsza powstawanie gazów jelitowych.Lek Manti zawiera jako substancje czynne wodorotlenek glinu, wodorotlenek magnezu i symetykon. Wodorotlenek glinu i magnezu w reakcji z żoładkowym kwasem solnym zobojętniaja go. W wyniku tej reakcji zmniejsza się kwaśność soku żołądkowego i uszkadzające działanie kwasu solnego na błonę śluzową żołądka. Zawarty w preparacie symetykon zmniejsza dolegliwości związane z nadmierną ilością gazu w przewodzie pokarmowym.

Wskazania:

Łagodzenie objawów związanych z chorobą wrzodową żołądka i dwunastnicy, nieżytem żołądka, nadkwaśnością, przepukliną rozworu przełykowego, niestrawnością i innymi zaburzeniami żołądkowo-jelitowymi (zgaga, wzdęcia).

Przeciwwskazania:

Ciężka niewydolność nerek, szczególnie u pacjentów dializowanych. Nadwrażliwość na którykolwiek składnik leku. Nie stosować jednocześnie z antybiotykami z grupy tetracyklin.

Ostrzeżenia:

Ze względu na zawartość aspartamu nie stosować u pacjentów z fenyloketonurią. Ze względu na zawartość glinu leku nie należy stosować u dzieci poniżej 6 roku życia, u osób ze schorzeniami układu kostnego oraz chorych na chorobę Alzheimera. W przewodzie pokarmowym glin tworzy z fosforem nierozpuszczalne związki. Długotrwałe stosowanie preparatu zmniejsza wchłanianie fosforu, co może prowadzić do jego niedoboru (objawy: brak łaknienia, złe samopoczucie, osłabienie mięsni, osteomalacja). Preparat zmniejsza skuteczność wielu stosowanych jednocześnie leków. Inne stosowane leki należy przyjmować na godzinę przed lub w godzinę po zażyciu Manti.

Dawkowanie:

Jeśli lekarz nie zaleci inaczej, należy wolno ssać 1 do 3 tabletek między posiłkami, przed snem oraz w czasie wystąpienia dolegliwości żołądkowych. Nie należy połykać tabletek w całości. Nie stosować większej dawki dobowej niż 12 tabletek. Nie stosować maksymalnych dawek dłużej niż 2 tygodnie. Stosowanie u dzieci oraz u kobiet w ciąży lub okresie karmienia piersią za zgodą i według wskazań lekarza.

Dane techniczne

Wiek powyżej 12 roku życia
Płeć płeć nie ma znaczenia
Wielkośc opakowania dawka njednorazowa
Postać pastylki do ssania

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl