Manusan płyn z pompką 500ml

Kod produktu: 32112
Ocena: 2

Dezynfekujący płyn do chirurgicznego i higienicznego mycia rąk.

Producent: POLFA ŁÓDŹ
Cena: 40,52 zł 40.52
quantity szt.

Opis

Postać

Płyn

Opakowanie

Pojemnik z pompką 500 ml

Skład

20% roztworu diglukonianu chlorheksydyny o stężeniu 20% 5% lub więcej, lecz mniej niż 15% roztworu tlenku dimetylolauryloaminy o stężeniu 30%, mniej niż 5% alkoholu izopropylowego, 15% lub więcej, lecz mniej niż 30% glikolu polioksyetylenopolioksypropylenowego.

Działanie

Preparat wykazuje wysoką aktywność przeciw tlenowym i beztlenowym bakteriom Gram-dodatnim i Gram-ujemnym oraz grzybom. Szczególnie skutecznie działa na gronkowce metocyklinowrażliwe MSSA i metocylinooporne (MRSA). Inaktywuje szereg wirusów (w tym: HIV, HSV, RSV, VSV i Rabies Virus). Preparat wykazuje przedłużone działanie (do około 3 godzin), niszcząc drobnoustroje bytujące w głębszych warstwach skóry, uwalniające się do rękawiczek podczas operacji chirurgicznych.Preparat Manusan® w formie płynu dostępny jest w butelkach 500 ml z pompką lub bez.

Wskazania

Do chirurgicznego i higienicznego mycia rąk oraz mycia cała i włosów. Higieniczne mycie rąk ma na celu usunięcie ze skóry rąk flory przejściowej.Mycie ciała i włosów ma na celu usunięcie zabrudzeń oraz zmniejszenie ilości drobnoustrojów, na przykład po zanieczyszczeniu materiałami zakaźnymi, wydzielinami, wydalinami.

Sposób użycia

  • Higieniczne mycie rąk - nanieść 3ml preparatu na zwilżone wodą dłonie, myć ręce przez 2 min. Dokładnie spłukać wodą, a ręce osuszyć jednorazowym ręcznikiem.
  • Chirurgiczne mycie rąk - nanieść 3-5ml preparatu na zwilżone wodą dłonie, myć ręce i przedramiona przez 3 min. Spłukać wodą. Następnie 3ml preparatu wcierać w ręce i przedramiona przez co najmniej 1 minutę. Dokładnie spłukać wodą, a ręce osuszyć jednorazowym ręcznikiem. Podczas mycia i spłukiwania dłonie powinny znajdować się w położeniu powyżej łokci.
  • mMcie ciała i włosów - skórę i włosy myć omijając oczy i błony śluzowe, a następnie dokładnie spłukać wodą.

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl