Maść undecylenowa 30g

Kod produktu: 1606
Ocena: 0 (Ilość ocen: 0)

Kwas undecylenowy i jego sole działają grzybobójczo oraz słabo przeciwbakteryjne.

Producent: CHEMA
Cena: 14,30 zł 14.30
quantity szt.

Opis

Producent:

CHEMA-ELEKTROMET

Postać

Maść

Opakowanie

tubka 30g

Skład

1 g maści zawiera kwas undecylenowy 50 mg, undecylenian cynku 200 mg, substancje pomocnicze: wazelina biała, euceryna bezwodna, metylu parahydroksybenzoesan , etylu parahydroksybenzoesan. W 1 cm wyciśniętej maści znajduje się 10,5 mg kwasu undecylenowego i 42 mg undecylenianu cynku.

Działanie

Kwas undecylenowy i jego sole działają grzybobójczo na dermatofity oraz słabo przeciwbakteryjne. Działanie to wynika z tworzenia środowiska o pH niesprzyjającym rozwojowi drobnoustrojów. Działa nie tylko na grzybnię, ale także na zarodniki grzybów.

Wskazania

Łupież pstry, grzybice skóry, szczególnie pachwin, stóp, dłoni, a także głowy. Powierzchniowe postacie grzybicy strzygącej.Lek stosujemy zapobiegawczo i leczniczo.

Sposób stosowania

2 razy dziennie na skórę chorobowo zmienioną. Leczenie powinno być kontynuowane, pomimo ustąpienia objawów, przez minimum 2-3 tygodnie.

Przeciwwskazania:

Nadwrażliwość na składniki leku. Zmiany skórne ze znacznym odczynem zapalnym. Unikać stosowania na błony śluzowe i w okolicach oczu oraz na rozległe powierzchnie skóry i u dzieci do lat 11. Przed użyciem leku należy poinformować lekarza o wszystkich w/w przypadkach.

Dane techniczne

Wiek dorośli
Płeć płeć nie ma znaczenia
Wielkośc opakowania dawka njednorazowa
Postać maść

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl