Maxicortan 1% Krem 15 g

Kod produktu: 40204
Ocena: 0 (Ilość ocen: 0)

Lek stosowany miejscowo na skórę w stanach zapalnych.

Producent: AFLOFARM
Cena: 10,90 zł 10.90
quantity szt.

Opis

Postać

Krem

Opakowanie

Tubka 15g

Skład

Substancja czynna: 1 g kremu zawiera 10 mg hydrokortyzonu octanu (Hydrocortisoni acetas).

Substancje pomocnicze: alkohol cetylowy, alkohol stearylowy, glikol propylenowy, metylu parahydroksybenzoesan, propylu parahydroksybenzoesan.

Działanie

Lek Maxicortan zawiera maksymalną dawkę składnika - hydrokortyzonu (10 mg/g). Stosowany miejscowo wykazuje działanie przeciwzapalnie, przeciwświądowe i obkurczające naczynia krwionośne.

Wskazania

Do stosowania miejscowego w stanach zapalnych skóry różnego pochodzenia, szczególnie o podłożu alergicznym, średnim nasileniu, które reagują na glikokortykosteroidy.

Do stosowania w przypadkach:

  • atopowego zapalenia skóry;
  • wyprysku kontaktowym alergicznym,
  • pokrzywce;
  • reakcji występującej po użądleniu lub ukąszeniu przez owady (jak swędzenie i podrażnienie).

Sposób użycia

Nakładać niewielką ilość kremu na miejsce zmienione chorobowo 1 lub 2 razy na dobę.

Nie należy stosować produktu leczniczego na duże powierzchnie skóry. Nie stosować dłużej niż 7 dni. Dzieci: produkt leczniczy Maxicortan nie jest przeznaczony do stosowania u dzieci w wieku poniżej 12 lat. Sposób podania: podanie miejscowe na skórę.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na hydrokortyzonu octan lub na którąkolwiek substancję pomocniczą, zakażenia bakteryjne, wirusowe lub grzybicze; trądzik zwykły; trądzik różowaty; atrofia (zanik) skóry; nowotwory i stany przednowotworowe skóry; dermatitis perioralis; zmiany gruźlicze skóry; otwarte rany i uszkodzona skóra; współistniejąca grzybica układowa; skóra twarzy; dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl