Megapar 500mg tabletki musujące x 12 szt.

Kod produktu: 42946
Ocena: 0 (Ilość ocen: 0)

Lek w postaci tabletek musujących o smaku cytrynowym przeznaczony na ból różnego pochodzenia o umiarkowanym nasileniu.

Producent: ACCORD HEALTHCARE
Cena: 6,75 zł 6.75
quantity szt.

Opis

Postać

Tabletki musujące

Opakowanie

15 szt.

Skład

Substancją czynną leku jest paracetamol. Każda tabletka zawiera 500mg paracetamolu.

Pozostałe składniki: kwas cytrynowy bezwodny, sorbitol, sodu węglan bezwodny, sodu wodorowęglan, powidon K 25, symetykon,, sacharyna sodowa, makrogol 6000, aromat cytrynowy Powdarome Lemon Premium.

Powdarome Lemon Premium: preparaty aromatyczne, substancje aromatyczne, naturalne substancje aromatyczne, maltodekstryna kukurydziana, guma arabska; α-tokoferol, woda.

Działanie

Tabletki musujące MEGAPAR zawierają paracetamol, który jest lekiem o łagodnym działaniu przeciwbólowym i obniżającym temperaturę ciała w gorączce.

Wskazania

Stosowanie tabletki zaleca się w leczeniu bólu różnego pochodzenia o umiarowanym nasileniu, na przykład: ból głowy, w tym migrena i ból napięciowy, ból zębów, nerwoból, ból kręgosłupa, ból reumatyczny i mięśniowy, ból menstruacyjny, ból gardła, a także gorączki i bólu związanego z przeziębieniem lub grypą.

Sposób użycia

  • Młodzież w wieku od 12-15 lat o masie ciała od 41 do 50kg: w razie konieczności 1 tabletka musująca, dawkę można powtarzać co 6 godzin, a w żadnym wypadku nie częściej niż co 4 godziny. Nie wolno przekraczać dawki 4 tabletek musujących (2g paracetamolu) na dobę.
  • Młodzież w wieku od 16 do 18 lat o masie ciała powyżej 50kg: dawkowanie takie samo jak u dorosłych
  • Dorośli: w razie konieczności 1 lub 2 tabletki musujące, dawkę powtarzać co 6 godzin, a w żadnym wypadku nie częściej niż co 4 godziny. Maksymalna dawka dobowa wynosi 6 tabletek musujących, w przypadku nasilonego bólu dawkę dobową można zwiększyć do 8 tabletek musujących (4g).

Jeśli ból utrzymuje się dłużej niż 5 dni lub gorączka występuje przez czas dłuższy niż 3 dni, ulega nasileniu lub pojawią się inne objawy, należy przerwać leczenie i zasięgnąć porady lekarza. Bez konsultacji z lekarzem leku nie należy stosować regularnie dłużej niż przez 3 dni.

Ostrzeżenia

Leku nie należy stosować jeśli u pacjenta stwierdzono uczulenie na paracetamol lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku. Nie stosować jeśli pacjent ma chorobę alkoholową, ciężką niewydolność wątroby lub nerek.

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl