Metafen 0,2g+0,325g tabletki powlekane 20 szt

Kod produktu: 13777
Ocena: 0

Preparat działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo, przeciwzapalnie

Producent: POLPHARMA
Cena: 11,71 zł 11.71
quantity szt.

Opis

Postać leku:

Tabletki

Dawka:

200 mg + 325 mg

Opakowanie:

20 tabletek

Skład:

Ibuprofen 200 mg, paracetamol 325 mg oraz substancje pomocnicze: powidon, skrobia żelowana, celuloza mikrokrystaliczna, magnezu stearynian

Działanie:

Metafen jest lekiem o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym i przeciwzapalnym. Zawiera dwie substancje czynne- ibuprofen, który należy do leków - niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ) i wykazuje obwodowe działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe oraz dodatkowo przeciwzapalne oraz paracetamol o ośrodkowym działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym.

Wskazania:

Bóle różnego pochodzenia, w tym: bóle głowy, migrena, bóle menstruacyjne, bóle zębów, bóle mięśni, bóle kości i stawów, bóle lędźwiowo-krzyżowe, bóle pourazowe, nerwobóle; gorączka. Dla dorosłych i dzieci w wieku powyżej 12 lat.

Przeciwwskazania:

Nadwrażliwość na paracetamol, ibuprofen lub którąkolwiek substancję pomocniczą produktu leczniczego, na leki z grupy NLPZ, w tym kwas acetylosalicylowy. Występowanie w przeszłości astmy aspirynowej, obrzęku naczynioruchowego, skurczu oskrzeli, nieżytu nosa lub pokrzywki, związanych z przyjmowaniem kwasu acetylosalicylowego lub innych leków z grupy NLPZ. Ciężka niewydolność nerek i (lub) wątroby, choroba wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnicy (czynna lub w wywiadzie), perforacja lub krwawienia, również te występujące po zastosowaniu leków z grupy NLPZ. Ciężkie nadciśnienie tętnicze, ciężkie choroby układu sercowo-naczyniowego, tachykardia, dławica piersiowa, ciężka niewydolność serca,ciąża i karmienie piersią, skaza krwotoczna oraz przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych, zatrzymanie moczu, jednoczesne przyjmowanie innych leków z grupy NLPZ, w tym inhibitorów COX-2, wrodzony niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej, u dzieci w wieku poniżej 12 lat, choroba alkoholowa.

Dawkowanie:

Dorośli: jednorazowo 1 lub 2 tabletki. W razie konieczności dawkę powtarzać do trzech razy na dobę. Dzieci w wieku powyżej 12 lat: jednorazowo 1 tabletkę. W razie konieczności dawkę można powtarzać do trzech razy na dobę.

Dane techniczne

Wiek dorośli
Płeć płeć nie ma znaczenia
Wielkośc opakowania dawka njednorazowa
Postać tabletki

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl