Minapent Klimactive tabletki 60 szt.

Kod produktu: 22490
Ocena: 0 (Ilość ocen: 0)

Preparat łagodzi dolegliwości w okresie menopauzy

Producent: VALOSUN
Cena: 29,02 zł 29.02
Produkt czasowo niedostępny
quantity szt.

Opis

Postać leku:

Tabletki

Opakowanie:

60 tabletek

Skład:

Trifolium pratense (wyciąg) 150 mg, Humulus lupulus (wyciąg) 31 mg, Witamina E 5 mg oraz substancje pomocnicze: talk E553b, stearynian magnezu E470b, mikrokrystaliczna celuloza E460

Działanie:

Preparat, który w sposób niehormonalny pomaga w osiągnięciu fizycznej i psychicznej równowagi w okresie klimakterium. Minapent klimactiv zawiera naturalne substancje, które skutecznie regulują wahania w zakresie równowagi hormonalnej kobiet w okresie klimakterium. Pomaga nie tylko w hamowaniu potliwości i ataków gorąca, ale także w redukcji chwiejności emocjonalnej i w łagodzeniu objawów bezsenności. Zawarte substancje czynne: 1) Przy uderzeniach gorąca i nadmiernym poceniu się: Trifolium pratense to jedno z najbogatszych źródeł estrogenów roślinnych - izoflawonów, które skutecznie działają w zakresie łagodzenia nieprzyjemnych fizycznych objawów towarzyszących okresowi klimakterium (tzw. syndrom wegetatywny). Wraz z wyciągiem z chmielu pomagają w tłumieniu ataków gorąca, potliwości, wysuszaniu błony śluzowej pochwy, zmniejszają poziom cholesterolu. 2) Łagodzą rozdrażnienie i objawy bezsenności: Humulus lupulus zawiera substancje czynne, które wykazują działanie łagodzące w obszarze centralnego układu nerwowego i pomagają zmniejszyć bezsenność. Powyższe działanie jest dodatkowo wzmocnione dzięki izoflawonom zawartym w Trifolium pratense, które łagodzą rozdrażnienia, chwiejność emocjonalną i posiadają właściwości antydepresyjne (poprawiające nastrój). 3) Poprawiają ogólną witalność kobiet: Zawarte w preparacie wyciągi (Trifolium pratense, Humulus lupulus) pomagają ograniczać ubytek masy kostnej (osteoporoza)3,4) oraz regulować poziom cholesterolu. Obecna w preparacie witamina E wpływa na zmniejszanie dolegliwości sercowo-naczyniowych związanych z okresem klimakterium. Witamina ta jest ze względu na swe silne właściwości antyoksydacyjne stosowana przy dolegliwościach sercowych, miażdżycy, pomaga w poprawie krwiobiegu i chroni membrany komórkowe.

Wskazania:

Przy objawach towarzyszących klimakterium.

Przeciwwskazania:

Preparat nie jest przeznaczony dla dzieci! Nie jest wskazany dla kobiet w ciąży i karmiących! Nie zaleca się łączenia preparatu z hormonalną terapią zastępczą.

Dawkowanie:

1-2 tabletki 1x dziennie, popić odpowiednią ilością płynu. Porcja 2 tabletki dziennie zalecana jest dla kobiet, u których występują intensywniejsze symptomy dolegliwości.

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl