Mufluil Forte ampułki 2ml x 10 szt.

Kod produktu: 42755
Ocena: 0 (Ilość ocen: 0)

Sterylny roztwór do nebulizacji przeznaczony do ochrony przed infekcjami i zaczerwienieniem śluzówki nosa, jamy ustnej i gardła.

Producent: SOLINEA
Cena: 35,81 zł 35.81
quantity szt.

Opis

Postać

Roztwór

Opakowanie

Ampułki 2ml x 10 szt.

Skład

N-acetylocysteina, sól sodowa kwasu hialuronowego, olejek eteryczny tymiankowy, sól dwusodowa kwasu wersenowego, Polisorbat 20, diwodorofosforan sodu dwuwodny, wodorofosforan sodu siedmiowodny, wodorotlenek sodu, woda

Działanie

Sterylny roztwór do nebulizacji zawierający N-acetylocysteinę i kwas hialuronowy, przeznaczony do ochrony przed infekcjami i zaczerwienieniem śluzówki nosa, jamy ustnej i gardła. N-acetylocysteina redukuje lepkość śluzu, nawilża śluzówkę i przynosi ulgę w objawach związanych z reakcjami zapalnymi, takich jak trudność w przełykaniu, uczucie ciała obcego w gardle, łaskotanie lub suchość.

Kwas hialuronowy przylega do powierzchni błony śluzowej i zatrzymując fizjologicznie obecną wodę, tworzy film ochronny,przynosząc ulgę podrażnionej śluzówce. Ta bariera pomaga zachować integralność błony śluzowej i chroni przed działaniem czynników zewnętrznych oraz patogenów

Wskazania

Mufluil Forte jest sterylnym roztworem do nebulizacji, wskazanym do stosowania w przypadku ostrych lub przewlekłych schorzeń układu oddechowego (zapalenie migdałków, gardła, krtani, nieżyt nosa, zapalenie tchawicy i oskrzeli, zapalenie oskrzeli), kaszlu różnego pochodzenia, objawów przeziębienia lub grypy, zapalenia strun głosowych, zaczerwienienia gardła, chrypki, problemów z oddychaniem w przebiegu choroby refluksowej przełyku, jak również w rekonwalescencji po zabiegach laryngologicznych.

Sposób użycia

  • Dorośli i dzieci w wieku powyżej 6 lat: zawartość jednej ampułki preparatu 2 razy dziennie.
  • Dzieci w wieku 2-6 lat: połowa zawartości ampułki 2 razy dziennie.

Pojemnik zawiera podziałkę wskazującą połowę dawki. Nie należy przekraczać zalecanej dawki preparatu.

Roztwór należy podawać za pomocą urządzeń przeznaczonych do aerozoloterapii (inhalatorów tłokowych; preparat nieodpowiedni do urządzeń ultradźwiękowych).

Przechowywanie

Przechowywać w chłodnym i suchym miejscu, z dala od źródeł ciepła w temperaturze poniżej 25°C. Data ważności znajduje się na opakowaniu, aluminiowej saszetce i ampułkach i odnosi się do nienaruszonego oraz właściwie przechowywanego produktu. Ampułki należy przechowywać w saszetce ochronnej, z dala od światła i ciepła. W przypadku zastosowania połowy dawki, zamkniętą ampułkę należy przechowywać w temperaturze pokojowej i zużyć w ciągu 24 godzin od otwarcia.

Ostrzeżenia

Produktu nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej dwóch lat. Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników preparatu.

Dla bezpieczeństwa pacjenta nie należy przyjmować N-acetylocysteiny z innymi lekami, a w szczególności z następującymi preparatami: 

  • leki przeciwkaszlowe: powodując zmniejszenie odruchu kaszlu, mogą przyczyniać się do nadmiernego nagromadzenia wydzieliny w oskrzelach;
  • leki, które zatrzymują lub ograniczają ilość śluzu w oskrzelach (cholinolityki): ich działanie może być przeciwne do działania N-acetylocysteiny.

Nie ma wystarczających dowodów na to, że produkt może być bezpiecznie przyjmowany przez kobiety w ciąży i w okresie karmienia piersią, dlatego przed użyciem należy skonsultować się z lekarzem prowadzącym.

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl