NEXCARE ColdHot happy kids Kompres żelowy zimno-ciepły x 2 szt.

Kod produktu: 40919
Ocena: 0

Żelowy okład wielokrotnego użytku dla dzieci. Może być stosowany zarówno w terapii zimnem jak i terapii ciepłem. Jako zimny okład pomaga zmniejszyć brzęk, stan zapalny i ból, a jako okład ciepłu zmniejsza skurcze mięśni i ból, uspokaja i relaksuje.

 

Producent: 3M
Cena: 35,19 zł 35.19
quantity szt.

Opis

Postać

Okład żelowy 110mm x 120mm


Opakowanie

2 szt., pokrowiec ochronny, ulotka


Działanie

Żelowy okład wielokrotnego użytku w zabawne, dziecięce wzory. Stanowi idealne rozwiązanie dla osób preferujących naturalne, niefarmakologiczne metody terapii. Może być schłodzony - pomaga wtedy redukować obrzęk, stan zapalny i ból, a także podgrzany - zmniejsza skurcze mięśni i ból, uspokaja i relaksuje.

Żel w okładzie jest nietoksyczny i bezpieczny dla całej rodziny. Przypadkowe połknięcie małych ilości żelu nie jest niebezpieczne dla zdrowia. Dodatkowo, żel jest w 99% biodegradowalny, dzięki czemu jest bardziej przyjazny dla środowiska.


Wskazania

TERAPIA ZIMNEM

  • Ból zęba
  • opuchnięcie po wkłuciu oraz ukąszeniu przez owady
  • ostre urazy (siniaki, skręcenia, drobne guzy)
  • gorączka (nie obniża temperatury ciała)
  • krwotok z nosa

TERAPIA CIEPŁEM

  • bóle wzrostowe
  • ból brzucha (tylko z powodu napięcia mięśni)
  • ogrzewanie dłoni

Sposób użycia

TERAPIA ZIMNEM

Okład żelowy powinien być przechowywany w lodówce lub zamrażarce, dzięki czemu będzie od razu gotowy do użycia.

Kompres należy zawsze wkładać do załączonego pokrowca. Na skórę przyłożyć białą włókninową stronę pokrowca lub owinąć w czysty ręcznik. Okład należy przyłożyć na nie dłużej niż 20 minut. Następnie trzeba odczekać kolejne 20 minut aby ponownie móc zastosować kompres.

TERAPIA CIEPŁEM

  • Gorąca woda - okład żelowy zanurzyć w zagotowanej wodzie (zdjętej z ognia/źródła ciepła) na 60 sekund. Ostrożnie wyjąć okład z wody. Ugnieść aby równomiernie rozprowadzić ciepło.
  • Kuchenka mikrofalowa - okład położyć płasko w kuchence mikrofalowej, nastawić moc grzania na 640W i podgrzewać 20 sekund. Okład ostrożnie wyjąć z kuchenki i ugnieść aby równomiernie rozprowadzić ciepło.

Kompres należy zawsze wkładać do załączonego pokrowca. Na skórę przyłożyć białą włókninową stronę pokrowca lub owinąć w czysty ręcznik. Przyłożyć na bolące miejsce do momentu odczucia dyskomfortu. Po osiągnięciu temperatury pokojowej użycie okładu wymaga ponownego ogrzania.


Ostrzeżenia

Tylko do użytku zewnętrznego. Nie stosować na uszkodzoną lub wrażliwą skórę. Osoby u których stwierdzono lub podejrzewa się problemy z krążeniem nie powinny stosować produktu, chyba że lekarz zaleci inaczej. Zalecany jest nadzór w przypadku stosowania produktu przez dzieci oraz osoby z zaburzeniami poznawczymi.

Okład nie może być stosowany jako zabawka. Nie należy podgrzewać okładów kiedy są one złożone, zgięte lub zamrożone. Skutkiem może być wyciek. Przegrzanie produktu może spowodować uszkodzenie okładu. Nie podgrzewać okładu w piekarniku lub na grillu. Sprawdzić szczelność przed użyciem. Nigdy nie używać uszkodzonych okładów. Wyrzucić okład jeśli zauważy się wyciek. Przegrzanie okładu może spowodować uszkodzenie okładu.

Jeśli okład jest zbyt gorący należy poczekać aż spadnie jego temperatura. Nie przykładać okładu bezpośrednio do skóry. Użyć załączonego pokrowca lub owinąć w czysty ręcznik. Nie wywierać dużego nacisku na okład, może to spowodować pęknięcie. Nie stosować podczas snu.

Okład może być czyszczony ręcznie w  łagodnych detergentach. Nie należy stosować alkoholu ani innych rozpuszczalników do czyszczenia okładu.

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl