Nalgesin Mini 220mg x 20tabl.

Kod produktu: 32618
Ocena: 0

Lek wskazany w krótkotrwałym leczeniu dolegliwości bólowych o małym i umiarkowanym nasileniu, takich jak: ból głowy, ból zęba, bolesne miesiączkowanie, bóle stawowe, bóle mięśniowe.

Producent: KRKA
Cena: 6,76 zł 6.76
quantity szt.

Opis

Postać

Tabletki

Opakowanie

20 szt.

Skład

Substancją czynną leku jest naproksen sodowy. Każda tabletka zawiera 220 mg naproxenu sodowego, co odpowiada 200 mg naproksenu.

Pozostałe składniki leku to: w rdzeniu tabletki: powidon K 30, celuloza mikrokrystaliczna, talk, magnezu stearynian oraz w otoczce tabletkiopadry YS-1R-4215, E 132 oskładzie: hypromeloza, tytanu dwutlenek (E 171), makrogol 8000 i indygotyna (E 132), hypromeloza6cp, makrogol 8000, candurin silver lustre o składzie: tytanu dwutlenek (E 171), krzemianglinowo-potasowy (E 555).

Działanie

Lek łagodzący ból, zmniejszający stan zapalny. MAlgesin Mini działa poprzez hamowanie syntezy prostagladyn. Działanie przeciwbólowe występuje szybko i utrzymuje się do 12 godzin.

Wskazania

Nalgesin Mini jest wskazany w krótkotrwałym leczeniu dolegliwości bólowych o małym i umiarkowanym nasileniu, takich jak: ból głowy, ból zęba, bolesne miesiączkowanie, bóle stawowe, bóle mięśniowe.

Sposób użycia

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Zalecana dawka dla osób dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 16 lat z wagą powyżej 50 kg to 1 tabletka, co 8-12 godzin. Alternatywnie, można przyjąć dwie tabletki od razu i w razie potrzeby jedną dodatkową tabletkę po 8 -12 godzinach.

Tabletki należy połykać popijając odpowiednią ilością płynu, w czasie lub po posiłku. U pacjentów z nadwrażliwością żołądka, korzystne jest stosowanie leku w czasie posiłku. Tabletek nie należy rozgryzać. Maksymalna dobowa dawka to 3 tabletki (co odpowiada 660 mg naproksenu sodowego). Nie należy stosować leku Nalgesin Mini dłużej niż 7 dni. Jeśli po 3 dniach leczenia ból utrzymuje się,a także, jeśli objawy nasilą się, należy skonsultować się z lekarzem.

Jeśli po upływie 3 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, pacjent musi skontaktować się z lekarzem

Ostrzeżenia

Leku nie należy przyjmować:

- jeśli pacjent jest uczulony na naproksen sodowy lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku

- jeśli u pacjenta występowały trudności z oddychaniem (astma oskrzelowa), pokrzywka lub zapalenie błony śluzowej nosa, polipy nosa lub poważne reakcje alergiczne, które powodują trudności w oddychaniu lubzawroty głowy po zastosowaniu kwasu acetylosalicylowego oraz innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ),

- jeśli pacjent ma lub miał wrzód lub krwawienie w żołądku lub jelitach;

- jeśli u pacjenta występowało krwawienie lub perforacja w obrębie przewodu pokarmowego po zastosowaniu NLPZ;

- jeśli u pacjenta występują ciężkie zaburzenia czynności wątroby lub nerek;

- jeśli pacjent ma ciężką niewydolność serca;

- podczas ostatnich trzech miesięcy ciąży;

- jeśli u pacjenta występuje krwawienie naczyniowo-mózgowe lub inne czynne krwawienia.

- Nie podawać dzieciom w wieku poniżej 2 lat.

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl