Naproxen 1,2% żel 50g HASCO

Kod produktu: 1763
Ocena: 0

Preparat działa przeciwbólowo i przeciwzapalnie

Producent: HASCO LEK
Cena: 6,84 zł 6.84
quantity szt.

Opis

Postać

Żel

Dawka

12 mg/g (1,2%)

Opakowanie

Tubka 50 g

Skład

Naproksen sodowy (Naproxenum natricum) 12 mg oraz substancje pomocnicze: karbomer 5984, sodu wodorotlenek 30%, lewomentol, chloralu wodzian, glikol propylenowy, metylu parahydroksybenzoesan, propylu parahydroksybenzoesan, woda oczyszczona

Działanie

Naproksen działa przeciwbólowo i przeciwzapalnie. Lewomentol wywołuje na skórze uczucie chłodu i działa miejscowo znieczulająco, powoduje miejscowe rozszerzenie naczyń krwionośnych i ułatwia przenikanie naproksenu do zmienionych chorobowo tkanek. Wodzian chloralu dzięki właściwościom lekko drażniącym powoduje korzystne, odruchowe rozszerzenie naczyń krwionośnych.

Wskazania

Miejscowo przeciwbólowo i przeciwzapalnie w bólach mięśni i stawów, w chorobie zwyrodnieniowej stawów, w urazach tkanek miękkich, w urazach stawów i ścięgien.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną – naproksen lub na którąkolwiek z substancji pomocniczych produktu leczniczego. Nadwrażliwość na inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (np. na kwas acetylosalicylowy). Trzeci trymestr ciąży. Nie stosować u dzieci do lat 3.

Sposób użycia

Lek do stosowania miejscowego na skórę. Lek należy nakładać 4 do 5 razy na dobę na bolące miejsce i delikatnie wmasowywać. Na powierzchnię skóry ok. 7 cm na 7 cm stosuje się pasek żelu o długości 1 cm.

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl