Nebutac 6 hipertoniczny roztwór do inhalacji 6%, ampułki x 30 szt.

Kod produktu: 40228
Ocena: 0 (Ilość ocen: 0)

Sterylny hipertoniczny roztwór chlorku sodu 6% w ampułkach do inhalacji (nie do wstrzykiwań).

Producent: TACTICA
Cena: 25,55 zł 25.55
Produkt czasowo niedostępny
quantity szt.

Opis

Postać

Roztwór

Opakowanie

4 ml x 30 ampułek do inhalacji (nie do wstrzykiwań)

Skład

Chlorek sodu 6 g, Woda oczyszczona q.s. 100ml

Nie zawiera konserwantów

Działanie

Pobudza usuwanie wydzieliny w dolnym odcinku dróg oddechowych na skutek osmotycznego działania soli. Zapobiega nadmiernemu wysuszeniu śluzówki drzewa oskrzelowego.

Wskazania

Profilaktyka i leczenie uzupełniające w schorzeniach, przy których występuje gęsta wydzielina, z uszkodzonym klirensem śluzowo-rzęskowym w stanach takich jak: zapalenie oskrzelików i oskrzeli, zapalenie zatok, przewlekła obturacyjna choroba płuc (POChP), mukowiscydoza, rozstrzenie oskrzeli. Zapobieganie wysychaniu śluzu oskrzelowego.

Może być stosowany z nebulizatorami pneumatycznymi lub ultradźwiękowymi.

Sposób użycia

Zaleca się stosowanie 1 ampułki 2-4 razy dziennie.

Ampułkę oderwać i otworzyć odkręcając górną część. Wlać roztwór do inhalacji do nebulizatora. Użyć nebulizatora zgodnie z instrukcją producenta.

Ostrzeżenia

Produkt wyłącznie do jednorazowego użytku. Stosować wyłącznie do inhalacji. Nie stosować do wstrzykiwań. Przed użyciem sprawdzić czy nie nastąpiło uszkodzenie jednodawkowej ampułki. Nie stosować uszkodzonej ampułki.

W razie skłonności do rozwoju duszności lub nadwrażliwości nie wolno stosować roztworu do inhalacji bez nadzoru lekarza. Nie mieszać z innymi lekami. Po otwarciu ampułki nie wolno jej stosować powtórnie, gdyż preparat nie zawiera konserwantów. Ponowne użycie ampułki może prowadzić do powstania ryzyka podania zanieczyszczonego roztworu.

Typ

Wyrób medyczny klasy IIa.

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl