Neo-Angin Spray 30 ml

Kod produktu: 34944
Ocena: 0

Preparat leczy stany zapalne jamy ustnej i gardła

Producent: NEPENTES
Cena: 17,29 zł 17.29
quantity szt.

Opis

Postać

Płyn

Opakowanie

Spray 30 ml

Skład

1 ml płynu zawiera substancje czynne: alkohol 2,4-dichlorobenzylowy 14,58 mg, p-pentylo-m-krezol 2,92 mg, mentol 0,87 mg oraz substancje pomocnicze: olejek z anyżu gwiaździstego, olejek miętowy, etanol, glikol propylenowy.

Działanie

Preparat neo-angin zawiera substancje czynne o działaniu bakteriobójczym na większość Gram-dodatnich i Gram-ujemnych bakterii wywołujących infekcje w jamie ustnej i gardle, a także przeciwgrzybiczym na grzyby powodujące pleśniawki. Ma przyjemny smak i jest dobrze tolerowany.

  • Alkohol 2,4-dichlorobenzylowy - substancja czynna alkohol 2,4-dichlorobenzylowy należy do grupy antyseptyków. Środki te zaleca się w leczeniu miejscowych stanów zapalnych w obrębie jamy ustnej i gardła, ponieważ są one w stanie zahamować rozwój zarazków chorobotwórczych na błonie śluzowej jamy ustnej.
  • P-pentylo-m-krezol - substancja czynna p-pentylo-m-krezol należy do grupy antyseptyków. Środki te zaleca się przeciw miejscowym stanom zapalnym w obrębie jamy ustnej i gardła w celu zahamowania wzrostu zarazków chorobotwórczych na błonie śluzowej jamy ustnej.
  • Lewomentol - mentol pobudza receptory zimna błony śluzowej. Efekt chłodzący prowadzi do miejscowego zmniejszenia wrażliwości na ból. Działa także antybakteryjnie. Mentol jest pozyskiwany z olejków eterycznych mięty pieprzowej.

Wskazania

Preparat wspomaga leczenie stanów zapalnych jamy ustnej i gardła, przebiegających z objawami takimi jak: ból gardła, zaczerwienienie, obrzęk. Polecany dzieciom od 6 roku życia i dorosłym.

Sposób użycia

Rozpylać preparat na miejsca zmienione chorobowo kilkakrotnie w ciągu dnia (do 6 razy na dobę), każdorazowo dwukrotnie naciskając głowicę. Każde naciśnięcie głowicy uwalnia dokładnie odmierzoną dawkę leku. Dwukrotne rozpylenie leku odpowiada jednej dawce.

Dane techniczne

Wiek powyżej 6 roku życia
Płeć płeć nie ma znaczenia
Wielkośc opakowania dawka njednorazowa
Postać aerozol

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl