Neomycini maść 5mg/g 10 saszetek a 1g

Kod produktu: 33213
Ocena: 0

Lek o działaniu bakteriobójczym.

Producent: Nowe produkty
Cena: 12,99 zł 12.99
quantity szt.

Opis

Postać

Maść

Opakowanie

10saszetek a 1g

Dawka

5mg/g

Skład:

Siarczan neomycyny, wazelina biała, parafina płynna. 1g maści zawiera 5 mg siarczanu neomycyny. W 1cm wyciśniętej maści znajduje się 0,6 mg substancji czynnej.

Wskazania do stosowania:

Miejscowo ropne choroby skóry, zwłaszcza wywołane przez gronkowce, czyraczność, liszajec, ropne powikłania alergicznych chorób skóry, zakażone niewielkie oparzenia i odmrożenia. Maść zalecana przy ropnych zakażeniach skóry.

Działanie

Lek o działaniu bakteriobójczym. Działa bakteriobójczo na gronkowce i liczne szczepy Gram - ujemne, w tym na Escherichia coli, Klebsiella, Haemophilus influenzae, Proteus, Pseudomonas, Salmonella i Shigella oraz na prątki kwasooporne, w tym także oporne na streptomycynę szczepy Mycobacterium tuberculosis.

Przeciwwskazania:

Nadwrażliwość na neomycynę, uszkodzenie słuchu. Ciąża, laktacja. Nie podawać łącznie z lekami ototoksycznymi, nefrotoksycznymi i neurotoksycznymi. Przeciwwskazania względne: Nie stosować na duże powierzchnie uszkodzonej skóry, sączące zmiany chorobowe i owrzodzenia żylakowe. Nie powinno się stosować przez dłuższy czas, gdyż powoduje to narastanie oporności bakterii, a także może wywołać nadwrażliwość.

Dane techniczne

Płeć płeć nie ma znaczenia
Wielkośc opakowania dawka njednorazowa
Postać saszetki

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl