Nifuroksazyd 200mg Richter kapsułki 12 szt

Kod produktu: 28531
Ocena: 0 (Ilość ocen: 0)

Lek o działaniu przeciwbiegunkowym

Producent: GEDEON RICHTER
Cena: 6,91 zł 6.91
quantity szt.

Opis

Postać

Kapsułki

Opakowanie

1 op 12 kapsułek

Dawka

200 mg

Skład

Substancją czynną leku jest nifuroksazyd. Ponadto lek zawiera: krzemionka koloidalna bezwodna, skrobia ziemniaczana, żelatyna, talk, magnezu stearynian, hypromeloza, tytanu dwutlenek, makrogoi 20000, żółcień chinołinowa (E 104).

Działanie

Lek działa szybko, wyłącznie w świetle jelit, nie wchłania się z przewodu pokarmowego, nie wywiera działania ogólnego. Jest szybko wydalany z organizmu. 
Po podaniu doustnym praktycznie nie wchłania się z przewodu pokarmowego. Wydalany jest w postaci niezmienionej z kałem. Nifuroksazyd wykazuje działanie przeciwbakteryjne wobec większości bakterii wywołujących zakażenie jelitowe. Lek działa na ziarniaki Gram-dodatnie z rodzaju Staphylococcus i Streptococcus oraz drobnoustroje Gram-ujemne.

Wskazania

Lek stosowany jest w ostrej lub przewlekłej biegunce w przebiegu zakażeń bakteryjnych przewodu pokarmowego.

Sposób użycia

Lek stosuje się doustnie. Dorośli: 800 mg na dobę w 2-4 dawkach podzielonych. Dzieci w wieku powyżej 6 lat: 600-800 mg na dobę w 2-4 dawkach podzielonych.

Przeciwwskazania:

Nadwrażliwość na składniki preparatu, nie stosować u dzieci do 7 roku życia. Przed zastosowaniem u kobiet w ciąży i w okresie karmienia piersią należy poradzić się lekarza.

Dane techniczne

Wiek powyżej 6 roku życia
Płeć płeć nie ma znaczenia
Wielkośc opakowania dawka njednorazowa
Postać kapsułki

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl