Nifuroksazyd Hasco 100mg tabletki 24 szt

Kod produktu: 31688
Ocena: 0 (Ilość ocen: 0)

Lek o działaniu przeciwbiegunkowym

Producent: HASCO LEK
Cena: 6,56 zł 6.56
quantity szt.

Opis

Postać

Tabletki

Opakowanie

1 op 24 tabletki

Dawka

100 mg

Skład

1 tabletka zawiera: Substancje czynne: Nifuroksazyd 100 mg Substancje pomocnicze: skrobia ziemniaczana, powidon, magnezu stearynian. Skład otoczki: alkohol poliwinylowy, makrogol 3350, lak aluminiowy żółcieni chinolinowej E104, talk, tytanu dwutlenek, żółcień pomarańczowa E110, lak aluminiowy indygokarminy E132.

Działanie

Lek działa szybko, wyłącznie w świetle jelit, nie wchłania się z przewodu pokarmowego, nie wywiera działania ogólnego. jest szybko wydalany z organizmu.
Po podaniu doustnym praktycznie nie wchłania się z przewodu pokarmowego. Wydalany jest w postaci niezmienionej z kałem.Nifuroksazyd wykazuje działanie przeciwbakteryjne wobec większości bakterii wywołujących zakażenie jelitowe. Lek działa na ziarniaki Gram-dodatnie z rodzaju Staphylococcus i Streptococcus oraz drobnoustroje Gram-ujemne.

Wskazania

Lek stosowany jest w ostrej lub przewlekłej biegunce w przebiegu zakażeń bakteryjnych przewodu pokarmowego.

Sposób użycia

Lek stosuje się doustnie. Dorośli: 800 mg na dobę w 2-4 dawkach podzielonych. Dzieci w wieku powyżej 6 lat: 600-800 mg na dobę w 2-4 dawkach podzielonych.

Przeciwwskazania:

Nadwrażliwość na nifuroksazyd, pochodne 5-nitrofuranu lub którąkolwiek substancję pomocniczą leku.Mogą wystąpić reakcje nadwrażliwsoći objawiające się skórnymi odczynami alergicznymi. Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychofizyczną i zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Dane techniczne

Wiek powyżej 6 roku życia
Płeć płeć nie ma znaczenia
Wielkośc opakowania dawka njednorazowa
Postać tabletki

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl