Nizoral 0,02g/g krem 30g

Kod produktu: 6771
Ocena: 0 (Ilość ocen: 0)

Łojotokowe zapalenie skóry

Producent: MCNEIL
Cena: 27,36 zł 27.36
quantity szt.

Opis

Producent

MCNEIL C/O JOHNSON&JONHSON

Postać

Krem

Dawka

20mg/1g

Opakowanie

Tubka 30g

Skład:

Substancja czynna: ketokonazol 20 mg/g. Substancje pomocnicze: glikol propylenowy, alkohol stearylowy, alkohol cetylowy, monostearynian sorbitanu, polisorbat 60, mirystynian izopropylu, siarczan sodu bezwodny, polisorbat 80, woda oczyszczona.

Działanie

Lek Nizoral w postaci kremu zawiera substancję czynną ketokonazol o silnym działaniu przeciwgrzybiczym. Ketokonazol działa na dermatofity z rodzaju, Trichophyton, Epidermophyton, Microsporum i drożdzaki z rodzaju Candida i Malassezia.

Wskazania

Preparat zalecany do miejscowego leczenia grzybicy skóry tułowia, pachwin, rąk i stóp wywołanych następującymi dermatofitami, Trichophyton rubrum, Trichophyton mentagrophytes, Microsporum canis, Epidermophyton floccosum, a także drożdżycy skóry i łupieżu pstregpo. Lek Nizoral krem jest także zalecany w leczeniu łojotokowego zapalenia skóry, związanego z obecnością drożdżaka Pityrosporum ovale. Leczenie łupieżu pstrego.

Przeciwskazania

Dawkowanie

W grzybicy i drożdżycy skóry oraz łupieżu pstrym krem nanosi się raz dziennie na zmiany skórne. W łojotokowym zapaleniu skóry w zależności od nasilenia objawów krem stosuje się raz lub 2 razy dziennie przez 2-4 tygodnie, a następnie prowadzi leczenie podtrzymujące stosując preparat 1-2 razy w tygodniu.

Ostrzeżenia

Należy unikać kontaktu leku Nizoral krem z oczami. W razie przypadkowego kontaktu leku z oczami, należy przemyć oczy wodą.

Dane techniczne

Wiek dorośli
Płeć płeć nie ma znaczenia
Wielkośc opakowania dawka njednorazowa
Postać krem

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl