Nurofen Ultima 200/500mg tabletki 12 szt.

Kod produktu: 25413
Ocena: 0 (Ilość ocen: 0)

Lek o podwójnej mocy działania przeciwbólowego i przeciwzapalnego

Producent: RECKITT BENCKISER HEALTHCARE
Cena: 9,35 zł 9.35
quantity szt.

Opis

Postać

Tabletki

Opakowanie

1 op. 12 tabletek

Skład

1tabletka zawiera 200mg ibuprofenu i 500mg paracetamolu, kroskarmeloza sodowa, celuloza mikrokrystaliczna, krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian, kwas stearynowy, otoczka tabletki: alkohol poliwinylowy, tytanu dwutlenek, talk, makrogol, potasu glinokrzemian, polisorbat.

Działanie

Lek łączy w sobie dwa składniki ibuprofen ii paracetamolu Dzięki temu zapewnia podwójną moc działania w zwalczaniu bólu przezto jest skuteczniejszy niż jego składniki stosowane samodzielnie. Polecany w leczeniu łagodnego do umiarkowanego bólu związanego z migreną, bólu głowy, bólu pleców, bólów menstruacyjnych, bólu zęba, bólów reumatycznych, bólu mięśni, bólu związanego z łagodnymi postaciami zapalenia stawów, leczeniu objawów przeziębienia oraz grypy, bólu gardła i gorączki.

Wskazania

Polecany w zwalczaniu w bólu głowy, bólu pleców, bólów menstruacyjnych, bólu zęba, bólów reumatycznych, bólu mięśni, bólu związanego z łagodnymi postaciami zapalenia stawów, leczeniu objawów przeziębienia oraz grypy, bólu gardła i gorączki.

Sposób użycia

Dorośli: przyjąć 1 tabletkę z jedzeniem lub piciem, do 3 razy na dobę. Należy zachować, co najmniej 6 godzinną przerwę między kolejnymi dawkami. Jeśli po przyjęciu jednej tabletki objawy nie ustępują można przyjąć maksymalnie 2 tabletki do 3 razy na dobę. Nie należy przyjmować więcej niż sześć tabletek w ciągu 24 godzin. Lek należy przyjmować w trakcie posiłku.

Przeciwwskazania:

Nie nalezy stosować z innymi lekami zawierającymi paracetamol, uczulenie na którykolwiek ze składników leku, choroba wrzodowa żołądka lub dwunastnicy, zaburzenia krzepnięcia krwi, niewydolność serca, niewydolność wątroby lub nerek, ciąża, nie stosować u osób w wieku poniżej 18 lat, podeszły wiek, astma, toczeń rumieniowaty , laktacja, udar, nadciśnienie, cukrzyca. Przed zastosowaniem dokładnie zapoznać się z ulotką zawartą w opakowaniu.

Dane techniczne

Wiek powyżej 12 roku życia
Płeć płeć nie ma znaczenia
Wielkośc opakowania dawka njednorazowa
Postać tabletki

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl