Nyda Express Aerozol przeciw wszom i gnidom 50ml

Kod produktu: 38952
Ocena: 5

Wyrób medyczny o szybkim działaniu do zwalczania wszawicy głowy. Skutki są widoczne już 10 minut od pierwszego zastosowania.

Producent: POHL-BOSKAMP
Cena: 32,30 zł 32.30
Produkt czasowo niedostępny
quantity szt.

Opis

Postać

Płyn


Opakowanie

Buteleczka ze spryskiwaczem 50ml, grzebyk, ulotka


Skład

Dimetykon 92% (połączenie formuły o wysokiej i niskiej lepkości), trójglicerydy średniołańcuchowe, wosk z jojoby, substancje zapachowe


Działanie

Nyda Express posiada dwufazową formułę, która dostaje się głęboko do układu oddechowego wszy, nimf, oraz pokrywa szczelną warstwą gnidy, powodując ich uduszenie. Metoda ta sprawia, że insekty nie wytwarzają odporności na działanie preparatu.


Wskazania

Wszawica głowy (Pediculosis capitis), zwalcza wszy, nimfy (larwy) i gnidy (jaja)

Bezpieczny skład, może być stosowany przez osoby w każdym wieku, kobiety w ciąży i karmiące


Sposób użycia

Przygotowanie

Połączyć spryskiwacz z butelką. Podczas stosowania preparatu należy trzymać butelkę w pionie. Przy pierwszym użyciu i po długiej przerwie w stosowaniu konieczne będzie podpompowanie płynu. Zaleca się umieszczenie ręcznika przed rozpoczęciem procesu usuwania wszy.

  • Suche włosy* dokładnie spryskać preparatem Nyda Express. Ilość płynu dostosować do długości i gęstości włosów. Okolice karku i miejsce za uszami powinny być szczególnie dobrze pokryte, gdyż jest to miejsce, które zazwyczaj mają największe skupiska wszy i gnid. W przypadku długich i gęstych włosów należy je podzielić na cieńsze pasma.
  • Wmasować produkt na całej długości włosów do momentu ich całkowitego zwilżenia. Pozostawić na 10 minut.
  • Po upływie ustalonego czasu dokładnie wyczesać włosy załączonym grzebykiem i usunąć uduszone wszy. Grzebień należy skierować napisem w stronę głowy, a włosy podzielić na cieńsze warstwy. Pasma czesać pojedynczo od nasady po końcówki, zawsze rozpoczynając tuż przy skórze głowy. Rozczesane pasmo odłożyć na bok, w międzyczasie oczyścić grzebyk chusteczką papierową.
  • Po usunięciu martwych pasożytów  umyć włosy szamponem. Jakiekolwiek pozostałości preparatu zostaną usunięte po kolejnych myciach.
  • Po upływie 8-10 dni po terapii sprawdzić stan włosów. Jeśli będzie to konieczne powtórzyć proces od początku. Nyda Express jest bezpieczny i może być stosowany tak często jak to konieczne.

Ostrzeżenia

Niektóre składniki produktu są łatwopalne. Nie stosować w pobliżu ognia lub źródeł ciepła, nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników, w przypadku reakcji alergicznej przerwać działanie.

Unikać kontaktu z oczami, błonami śluzowymi, w przypadku takiego kontaktu przepłukać dokładnie wodą (10-15 minut). Jeśli podrażnienie utrzymuje się, skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Produkt może reagować z niektórymi kosmetykami do koloryzacji i pielęgnacji włosów.

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl