OCTENILIN Żel pojemnik a 20ml

Kod produktu: 22534
Ocena: 0 (Ilość ocen: 0)

Żel zapewnia wilgotne otoczenie dla gojącej się rany, przyśpiesza gojenie

Producent: SCHULKE
Cena: 28,39 zł 28.39
quantity szt.

Opis

Postać

Żel na rany

Opakowanie

Pojemnik 20 ml

Skład

Aqua purificata, Propylene Glycol, Hydroxyethylcellulose, Octenidine HCl.

Wskazania

Preparat można stosować do zwilżania i oczyszczania pokrytych nalotem, zainfekowanych oraz przewlekłych ran skóry. Rownież do zwilżania bandaży lub opatrunków w celu przedłużenia ich trwałości. W celu usuwania stwardniałych warstw naskorka, oraz do wspomagania naturalnego procesu gojenia.

Sposób stosowania

Przed nałożeniem żelu należy ranę dokładnie oczyscić z pozostałości zalegających a następnie przystąpić do nakładania żelu. Okłady, gazy, kompresy lub inne chłonne materiały czy środki do wypełniania ran mogą być przed użyciem zwilżone lub nasączone preparatem, aby przykryć lub wypełnić ranę warstwą żelu i następnie ją zabandażować. Octenilin żel do ran może pozostawać na powierzchni rany do następnej zmiany opatrunku. W zależności od częstotliwości zmian opatrunku octenilin żel do ran może być stosowany w różnych ilościach: większe ilości: np. w przypadku zmiany opatrunku po kilku dniach mniejsze ilości: w przypadku zmiany opatrunku następnego lub tego samego dnia W ten sposób powierzchnia rany pozostaje wilgotna, co ułatwia jej dobre oczyszczenie. Warstwy powierzchniowe rozpuszczają ostrożnie, chroniąc ranę i zostają usunięte podczas następnej zmiany opatrunku.

Zabieg ten należy powtarzać tak często aż wszystkie warstwy powierzchniowe oraz tkanki martwicze dadzą się łatwo usunąć, a rana będzie optycznie czysta.

Przeciwwskazania

Nie stosować w połączeniu z tensydami anionowymi, ponieważ mogą one negatywnie wpływać na właściwości konserwujące preparatu. Nie stosować w kombinacji z produktami zawierającymi PVP-jod. Żelu octenilin żel do ran nie wolno mieszać z innymi środkami do oczyszczania ran, takimi jak mydła, maści, oleje oraz enzymy.Nadwrażliwość na którykolwiek składniik preparatu.

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl