ORSALIT Zestaw Płyn nawadniający o smaku malinowym + ORSALIT DRINK o smaku truskawkowym

Kod produktu: 44278
Ocena: 5

Zestaw ORSALIT zawiera żywność specjalnego przeznaczenia medycznego w postaci proszku do sporządzenia napoju o malinowym smaku oraz ORSALIT DRINK - gotowy do spożycia płyn o smaku truskawkowym.

Producent: IBSS BIOMED
Cena: 17,79 zł 17.79
quantity szt.

Opis

Postać

Proszek o smaku malinowym

Opakowanie

10 saszetek

Skład

Glukoza, chlorki, cytrynian, sód, potas

Działanie

Doustny płyn nawadniający o zmniejszonej osmolarności i zredukowanej zawartości sodu jest zgodny z zaleceniami ESPGHAN.

Wskazania

Uzupełnienie płynów i składników mineralnych podczas biegunki i/ lub wymiotów. Dla niemowląt od 6 miesiąca życia, dzieci i osób dorosłych. Orsalit skutecznie nawadnia dzięki wykorzystaniu efektywnego mechanizmu wspólnego wchłaniania wody, sodu i glukozy. Dzięki temu preparat zmniejsza ryzyko powikłań będących następstwem biegunek i wymiotów.

Przeciwwskazania

Wstrząs hemodynamiczny, niedrożność jelit.

Dawkowanie

Saszetkę rozpuścić w 200 ml ciepłej, przegotowanej wody. Przed podaniem schłodzić. Płynu nie należy dosładzać.Zwykle w pierwszym etapie, a więc w czasie pierwszych 3 - 4 godzin, podajemy dawkę 50-100 ml płynu na kilogram masy ciała oraz dodatkowo po każdym biegunkowym stolcu lub wymiotach 5-10 ml doustnego płynu nawadniającego na kilogram masy ciała.


Postać

Płyn o smaku truskawkowym

Opakowanie

1 op. 4 x 200ml drink

Skład

100ml płynu zawiera: glukoza 1,45g, cytryniany 0,19g, chlorki 0,18g, sód 0,14g, potas 0,08g; preparat zawiera znikomą ilość tłuszczu, błonnika i białka; substancje dodatkowe.

Produkt nie zawiera białka mleka, laktozy i glutenu. Skład zgodny z zaleceniami ESPGHAN (Europejskie Towarzystwo Gastroenterologii, Hepatologii i Żywienia Dzieci). Może być spożywany przez diabetyków, konieczna jest jednak kontrola poziomu cukru we krwi.

Działanie

Gotowy do spożycia płyn nawadniający o pysznym truskawkowym smaku. Polecany dla dzieci od 3 roku życia w przypadku biegunki i wymiotów. Nie wymaga przygotowania, idealny do podania w każdej sytuacji.

Wskazania

Uzupełnienie płynów i składników mineralnych podczas biegunki i/ lub wymiotów, do postępowania dietetycznego w stanach odwodnienia organizmu oraz w przypadku zagrożenia odwodnieniem. Dla dzieci od 3 roku życia.

Przeciwwskazania

Wstrząs hemodynamiczny, niedrożność jelit.

Dawkowanie

Dawkowanie zależne od stopnia biegunki i odwodnienia. W ciągu pierwszych 3-4 godzin zaleca się: przy lekkim odwodnieniu (dziecko spokojne i przytomne, gałki oczne prawidłowo napięte, łzy obecne, jama ustna i język wilgotne, pragnienie normalne): podawać 30-50ml/kg masy ciała; przy umiarkowanym odwodnieniu (dziecko niespokojne i pobudzone, gałki oczne zapadnięte, brak łez, jama ustna i język suche, pragnienie - pije łapczywie): podawać 50-100ml/kg masy ciała. Na dalszym etapie zaleca się podawać 5-10ml/kg masy ciała po każdym biegunkowym stolcu lub wymiotach. Wstrząsnąć przed użyciem. Po otwarciu przechowywać w lodówce, spożyć w ciągu 48 godzin.

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl