Octenisept Płyn do dezynfekcji uzupełnienie 250ml

Kod produktu: 31319
Ocena: 0 (Ilość ocen: 0)

Stacjonarna lub internetowa apteka to miejsce, gdzie można kupić lek Octenisept. To płyn dezynfekujący, zawierający substancje czynne o działaniu bakteriobójczym, grzybobójczym i wirusobójczym. Nadaje się do przemywania skaleczonej skóry, po zabiegach diagnostycznych i operacyjnych, do niektórych badań, przyspiesza gojenie ran. To szybko działający produkt leczniczy o pH 6,0, neutralnym dla skóry.

Producent: SCHULKE
Cena: 31,43 zł 31.43
Produkt czasowo niedostępny
quantity szt.

Opis

Produkt leczniczy Octenisept, dostępny w prowadzonej przez nas aptece, może być przydatnym uzupełnieniem wyposażenia zarówno domowej apteczki, jak i lekiem wykorzystywanym w zakładach opieki zdrowotnej. Jest od razu gotowy do użycia. Nasza apteka internetowa prowadzi sprzedaż na tej samej zasadzie co sklep online.

Postać:

Płyn

Opakowanie:

250 ml

Skład:

Dichlorowodorek octenidyny 0,10 g, alkohol fenoksyetylowy 2 g oraz substancje pomocnicze: kokamidopropylobetaina, roztwór 30%, sodu D-glukonian, glicerol 85%, sodu wodorotlenek, sodu chlorek, woda oczyszczona

Działanie:

Lek Octenisept to płyn dezynfekujący o pH 6,0, czyli neutralnym dla skóry, który proponuje nasza apteka. Zawiera substancje czynne takie jak dichlorowodorek octenidyny, alkohol fenoksyetylowy i działa bakteriobójczo, grzybobójczo oraz wirusobójczo. Wykorzystywany jest do krótkich zabiegów antyseptycznych związanych z zaopatrywaniem ran, błony śluzowej i graniczącej z nią skóry. Ma zastosowanie także przed, w trakcie i po zabiegach diagnostycznych oraz operacyjnych w wielu dziedzinach medycznych: ginekologii, dermatologii, geriatrii, wenerologii, położnictwie, stomatologii itd. Dostępny w aptece Octenisept przeznaczony jest do leczenia i dezynfekcji ran oraz skóry. Współstymuluje procesy gojenia ran. Można go wykorzystać np. do utrzymania higieny i pielęgnacji pępka, do dezynfekcji po zabiegu piercingu, przy pielęgnacji ran i szwów pooperacyjnych, do dezynfekcji jamy ustnej (np. w przypadku afty).

Wskazania:

Do krótkich zabiegów antyseptycznych związanych z zaopatrywaniem ran, błoną śluzową i graniczącą z nią skórą, przed, w trakcie i po zabiegach diagnostycznych i operacyjnych w ginekologii, urologii, proktologii, dermatologii, geriatrii, wenerologii, położnictwie, stomatologii itd.:

 • przy opracowywaniu czystych i płukaniu zakażonych ran chirurgicznych
 • przy opracowywaniu zakażonych ran oparzeniowych i owrzodzeń żylnych
 • przy płukaniu otwartych ropni około odbytniczych, zakażonych krwiaków itp.
 • przy pielęgnacji ran i szwów pooperacyjnych
 • w obrębie narządów rodnych kobiety np. zapalenie pochwy i żołędzi prącia mężczyzny
 • przed zabiegami diagnostycznymi w układzie moczowym
 • przy cewnikowaniu
 • przed badaniami dopochwowymi i pozapochwowymi
 • przy czynnościach przed, w trakcie i po porodzie
 • do pooperacyjnych i poporodowych irygacji pochwy przed założeniem wkładki wewnątrzmacicznej
 • przed czynnościami związanymi ze sztucznym zapłodnieniem
 • przed badaniami andrologicznymi
 • w pediatrii
 • do dezynfekcji jamy ustnej np. afty, resekcja zęba.

Ostrzeżenia:

Preparat Octenisept nie powinien być wprowadzany lub wstrzykiwany do tkanki pod ciśnieniem. Nasza apteka radzi, aby w przypadku płukania jam rany zwrócić uwagę, by był zapewniony odpływ (np. drenaż, odsysacz). Nie zaleca się użytkowania leku do wnętrza ucha, nie należy dopuszczać do jego połykania i unikać trzeba kontaktu produktu z oczami.

Sposób użycia:

Lek Octenisept z apteki jest od razu gotowy do użycia. Produkt stosuje się w postaci nierozcieńczonej na ranę, błonę śluzową i skórę. Efekt jego działania jest szybki i pojawia się do 1 godziny. Preparat jest bezbolesny w stosowaniu, bezbarwny (nie pozostawia plam).

Dane techniczne

Wiek powyżej 12 roku życia
Płeć płeć nie ma znaczenia
Wielkośc opakowania dawka njednorazowa
Postać płyn

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl