Octenisept Preparat do dezynfekcji 50ml

Kod produktu: 12633
Ocena: 0 (Ilość ocen: 0)

Bezbolesny, bezbarwny antyseptyk do dezynfekcji ran, błon śluzowych i skóry

Producent: SCHULKE
Cena: 18,44 zł 18.44
quantity szt.

Opis

Postać:

Płyn

Opakowanie:

Butelka 50 ml

Skład:

100g, preparatu Octenisept zawiera: dichlorowodorek octenidyny-0,1g, alkohol fenoksy-etylowy-2,0g, substancje pomocnicze, octan dimetyloamoniowy- kwas amidopropylokokosowy, glukonian sodu, glicerol 85%, woda oczyszczona do 100g

Działanie:

Preparat przeznaczony do krótkich zabiegów antyseptycznych związanych z raną, błoną śluzową i graniczącą z nią skóra, przed zabiegami diagnostycznymi i operacyjnymi, przy opracowywaniu czystych i płukaniu zakażonych ran chirurgicznych , przy opracowywaniu zakażonych ran oparzeniowych i owrzodzeń żylnych, przy płukaniu ropni skórnych, tkanki podskórnej, ropni okołoodbytniczych i zakażonych krwiaków, przy pielęgnacji ran i szwów pooperacyjnych, przed zabiegami diagnostycznymi w układzie moczowym, w obrębie narządów rodnych kobiety i żołędzi prącia mężczyzny, przy cewnikowaniu, przy dezynfekcji jamy ustnj np. afty, resekcja zęba. Działanie preparatu: bakteriobójcze, grzybobójcze, drożdżakobójcze, pierwotniakobójcze, wirusobójcze (Herpes simplex, inaktywuje HBV i HIV).

Sposób użycia:

Octenisept stosowany jest bez rozcieńczenia. Przemywanie zakażonych ran, przetok podskórnych nie penetrujących do jam ciała oraz przepłukiwanie ropni skóry, tkanki podskórnej, ropni okołoodbytniczych i zakażonych krwiaków wykonywać za pomocą strzykawki i kaniuli. Wnętrze rany odkażać stosując przymoczki z gazików i setonów nasączonych preparatem Octenisept. Partie skóry, opracowane rany i błony śluzowe, odkażać preparatem z atomizera lub jałowym gazikiem nasączonym preparatem. Przestrzegać wymaganego czasu oddziaływania minimum 1 min, wskazane przedłużenie czasu do 5 minut.. Jamę ustną należy płukać intensywnie ilością 20 ml preparatu Octenisept przez 20 sekund. Octenisept może być stosowany w okresie ciąży i karmienia. Skutki uboczne: Po płukaniu jamy ustnej gorzki smak utrzymuje się około- 1 godzinę, ma to związek z oddziaływaniem preparatu.

Uwaga!

Nie zaleca się stosowania preparatu Octenisept do wnętrza ucha, do płukania jam ciała (opłucna, otrzewna) oraz nie należy dopuszczać do połykania preparatu. Przechowywać w temperaturze pokojowej, w miejscu niedostępnym, dla dzieci. Nie stosować po upływanie terminu ważności.

Dane techniczne

Wiek dorośli
Płeć płeć nie ma znaczenia
Wielkośc opakowania dawka njednorazowa
Postać płyn

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl