Oleomint 0,182g kapsułki x 30 szt.

Kod produktu: 40586
Ocena: 0 (Ilość ocen: 0)

Oleomint stosowany jest w objawowym leczeniu umiarkowanych stanów skurczowych przewodu pokarmowego, wzdęciach oraz bólu brzucha.

Producent: MEDANA
Cena: 19,72 zł 19.72
quantity szt.

Opis

Postać

Kapsułki

Opakowanie

30 kapsułek

Skład

Substancja czynna: olejek miętowy. Każda kapsułka zawiera 182 mg miętowego olejku eterycznego.

Pozostałe składniki: żelatyna, glicerol, tytanu dwutlenek, chlorofilina sodowo-miedziowa, woda oczyszczona, kopolimer kwasu metakrylowego i akrylanu metylu, karboksymetyloceluloza sodowa, talk, triglicerydy nasyconych kwasów tłuszczowych o średniej długości łańcucha, trietylu cytrynian.

Działanie

Lek roślinny o zawartości olejku miętowego. Pomaga przywrócić prawidłową pracę jelit poprzez zmniejszenie stanów skurczowych mięśniówki ściany jelit. Oleomint stosowany jest w objawowym leczeniu umiarkowanych stanów skurczowych przewodu pokarmowego, wzdęciach oraz bólu brzucha.

Wskazania

Wzdęcia, bóle brzucha, umiarkowane stany skurczowe przewodu pokarmowego. Zalecany szczególnie osobom z zespołem jelita drażliwego.

Sposób użycia

Stosować doustnie. Kapsułki przyjmować przed jedzeniem (30-60 minut przed posiłkiem) z niewielką ilością wody. Nie należy przyjmować kapsułek po posiłku. Kapsułki połykać w całości, nie żuć ich ani nie łamać.

Dzieci w wieku 8-12 lat: 1 kapsułka do trzech razy na dobę

Młodzież w wieku powyżej 12 lat, dorośli i osoby w podeszłym wieku: 1-2 kapsułka do trzech razy na dobę, zależnie od nasilenia objawów.

Jeśli po upływie 7 do 14 dni stosowania nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy skonsultować się z lekarzem.

Ostrzeżenia

Nie stosować preparatu w przypadku uczulenia na olejek miętowy, mentol lub którykolwiek z pozostałych składników. Nie stosować w przypadku choroby wątroby, zapalenia dróg żółciowych, karmicy żółciowej oraz innych zaburzeń dróg żółciowych. Nie stosować w przypadku stanu tzw. "achlorhydrii" (braku kwasu solnego w soku żołądkowym), który uniemożliwia poprawne trawienie pokarmu.

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl