Olimp Hydratonic Med saszetki x 10 szt.

Kod produktu: 43080
Ocena: 0

Dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego do stosowania w stanach odwodnienia organizmu. Przywraca równowagę elektrolitową.

Producent: OLIMP
Cena: 15,06 zł 15.06
quantity szt.

Opis

Postać

Proszek

Opakowanie

10 saszetek

Skład

Glukoza bezwodna, maltodekstryna, cytrynian sodu, kwas cytrynowy, chlorek sodu, chlorek potasu, aromaty, acesulfam K – substancja słodząca.

Działanie

Hydratonic Med to dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego. Zawiera cukry i substancję słodzącą. Preparat w postaci proszku, który po rozpuszczeniu w wodzie stosuje się jako doustny płyn nawadniający do postępowania dietetycznego w stanach zaburzenia gospodarki wodno-elektrolitowej, w których istnieje ryzyko odwodnienia organizmu podczas biegunki i wymiotów. Jest to produkt nawadniający o zmniejszonej osmolarności i obniżonej zawartości sodu.

Wskazania

Dla dzieci powyżej 3 roku życia, młodzieży i dorosłych do postępowania dietetycznego w stanach odwodnienia organizmu w przebiegu biegunki i/lub przy wymiotach, w celu uzupełniania płynów i składników mineralnych

Sposób użycia

Zawartość saszetki rozpuścić w 200 ml ciepłej, przegotowanej wody. Podawać schłodzone. Sporządzonego roztworu nie należy dosładzać.

 

FAZA NAWADNIANIA
(pierwsze 3-4 godziny nawadniania)

FAZA NAWADNIANIA PODTRZYMUJĄCEGO
(dalsze etapy nawadniania)

 Masa ciała:
 od 12 do 15 kg

4 saszetki rozpuścić w 800 ml. Podawać małymi porcjami.

1 saszetkę rozpuścić w 200 ml. Podawać 100 ml
przygotowanego płynu po każdym biegunkowym stolcu lub wymiotach.

 Masa ciała:
 powyżej 15 kg

6 saszetek rozpuścić w 1200 ml. Podawać małymi porcjami.

Produkt przyjmowany pod nadzorem lekarza. Wyprodukowano bez użycia białka mleka, laktozy i glutenu.

Przechowywanie

Przechowywać w suchych pomieszczeniach, w temperaturze pokojowej, w szczelnie zamkniętych opakowaniach. Chronić przed wilgocią. Przechowywać w sposób niedostępny dla małych dzieci.

Ostrzeżenia

Produktu nie należy stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek z jego składników. Nie należy przekraczać porcji preparatu proponowanej do spożycia. Preparat jest niekompletnym środkiem spożywczym i nie należy go stosować jako jedynego źródła pożywienia. Nie stosować pozajelitowo. Przeciwwskazaniem do stosowania produktu jest słaba wydolność nerek, wstrząs hemodynamiczny oraz niedrożność jelit.

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl