Opatrunek AQUACEL Hydrofibre  10cm x10cm   1szt

Opatrunek AQUACEL Hydrofibre 10cm x10cm 1szt

Kod produktu: 8513
Ocena: 0

Opatrunek na trudnogojące rany pochłaniający duże ilości wysięku

Producent: CONVATEC
Cena: 10,42 zł 10.42
quantity szt.

Opis

Postać

Opatrunek na rany

Opakowanie

1 szt 10cm x 10cm

Działanie

Miękki, nietkany opatrunek w formie kompresów. Opatrunek skutecznie izoluje bakterie wywołujące zakażenia. Dzięki właściwościom żelującym nie przywiera do rany. Pochłania duże ilości wysięku i utrzymuje w ranie optymalny poziom wilgoci. Wyjątkowa formuła, gwarantująca wchłanianie wertykalne (pionowo nad raną) i minimalne przesiąkanie poziome, minimalizuje ryzyko wystąpienia maceracji lub podrażnień skóry wokół rany.

Wskazania

Rany przewlekłe głębokie i płytkie, o obfitym wydzielaniu (owrzodzenia podudzi na tle niewydolności żylnej i tętniczej, odleżyny, zespół stopy cukrzycowej). Znakomicie nadaje się do leczenia ran zakażonych oraz do ran skolonizowanych przez bakterie lub zagrożonych infekcją.Można go stosować na każdym etapie gojenia rany, w tym w ranach ziarninujących.

Sposób stosowania

Opatrunek może pozostawać na ranie do 7 dni, chyba że przesiąknie do opatrunku wtórnego (w oparzeniach 14 dni).Przepłucz dokładnie intensywnym strumieniem 0,9% NaCl.Przy ranach płytkich pozostaw margines 1 cm opatrunku wokół rany. W przypadku ran głębokich pozostaw margines 2,5 cm poza raną celem łatwiejszego usunięcia opatrunku. Wypełnij do 80% głębokości rany, ponieważ opatrunek zwiększy swoją objętość po wchłonięciu wysięku.

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl